3 způsoby, jak vykládat tarotové karty

Ptáte-li se, zda existuje nějaký správný nebo nesprávný způsob, jak míchat tarotové karty, mám pro vás celkem jednoduchou odpověď. Neexistuje. Každému z nás vyhovuje něco jiného – od druhu nebo velikosti karet, až po jejich míchání. Jestli taháte karty z balíčku levou nebo pravou rukou, nebo vykládáte ráno či večer, to je čistě jen na vás.

Přináším vám tři způsoby, jak míchat a tahat tarotové karty. Mějte na paměti, že před každým výkladem je důležité přivolat k sobě své průvodce nebo se pomocí vizualizace obklopit světlem, abychom zvýšili své vibrace a energii.

Výklad na tři sloupky

jak míchat tarotové karty

Prvním a asi nejznámějším způsobem je výklad na tři sloupky. Balíček karet uchopíme do rukou a mícháme, dokud necítíme, že je ten pravý čas přestat na výklad. Promíchaný balíček karet položíme na stůl a levou rukou (vyhovuje mi levá ruka, ale vy můžete i pravou) rozdělíme celý balíček na tři sloupky.

Pokud vykládáme na minulost, přítomnost a budoucnost, otočíme pouze první karty z každého sloupku; první sloupek představuje minulost, prostřední přítomnost, a ten poslední budoucnost. Pokud děláme všeobecný výklad, vezmeme poslední sloupek, ten položíme na prostřední, a poté na poslední sloupek, čímž máme zpátky celý balíček v rukou. Poté vykládáme z celého balíčku kartu po kartě.

“Vyskakovači”

jak míchat tarotové karty

Tento způsob míchání a tahání karet je mým nejoblíbenějším, protože věřím, že karta, kterou mám vidět, se mi sama ukáže. Uchopíme celý balíček karet do rukou a začneme míchat. Pokračujeme v míchání karet, dokud nám několik z nich nevyskočí nebo nevypadne z balíčku. Vyskakovací karty si dáváme stranou a mícháme, dokud necítíme, že máme dostatek karet na čtení.

Občas se může stát, že jedna z karet lehce vyjede z balíčku, tedy že nevypadne celá na stůl nebo na zem. Kartu zastrčte zpátky do balíčku a pokračujte v míchání. Nicméně, pokud cítíte, že má pro vás nějakou zprávu, vytáhněte ji a vložte ji mezi karty, které vyletěly z balíčku během míchání.

Rozprostřené karty

jak míchat tarotové karty

Tarotové karty mícháme do té doby, dokud necítíme, že je čas na výklad. Jakmile se tak stane, celý balíček karet postavíme na stůl a karty opatrně rozprostřeme; roztáhneme buď do jedné linie nebo do oblouku. Poté se pomalu rukou pohybujeme nad linií karet a taháme ty karty, u kterých cítíme, že mají pro nás nějakou zprávu.

Znáte nějaké další způsoby, jak míchat tarotové karty? Podělte se s námi na naší Facebook stránce 🙂

 
  • 1
    Share
Loading...