Ano, peníze se dají přitáhnout. I během dvou týdnů!

Pozitivita je něco, co jsem se vždy snažila “obnovit” ve chvíli, kdy mi nebylo nejlíp. No, abych byla upřímná, většinou jsem se v těch chvílích snažila myslet pozitivně jen do té doby, než jsem se dala zase dohromady. Nikdy předtím jsem ale slovíčko “pozitivní” nebrala tak vážně a do hloubky. Bylo to spíše něco, co mi lezlo krkem.

 

“Mysli pozitivně, mysli pozitivně”. Ach, bože.

 


 

Film Tajemství mi doporučil mentor před zhruba třemi lety. Jsem křesťanka a když jsem si o tom filmu něco málo přečetla, byla jsem trochu nejistá. Na rozpacích. Za zkoušku ale nic nedám, řekla jsem si. U filmu jsem usínala a pamatovala si z něj jenom část. Možná ani to ne.

Po dalších osmi měsících jsem oprášila DVD obal s filmem Tajemství a podívala jsem se na něj znova. A teď jsem ráda, že jsem to udělala. Mám za sebou celkem drsných a těžkých 12 měsíců, ale zároveň se teď cítím tak šťastně a vděčně za veškerou hojnost, kterou jsem během posledních měsíců přitáhla. Ano, přitáhla jsem ji. Předtím mi to slovíčko “přitahování” znělo poněkud vtipně, teď už ho ale beru zcela vážně.

Když jsem se podruhé podívala na tento film, zaujal mě kluk, který měl finanční problémy, ale i přesto si představoval, že mu domu chodí šeky s penězi – žádné platby, šeky nebo snad dluhy. Do schránky nechodil s pocitem, že na něj čekají další špatné zprávy, ale s tím, že tam na něj čekají peníze. Peníze odkudkoliv, z jakéhokoliv zdroje. Prostě peníze. Měl toho nad hlavu, ale představoval si, že k němu z neznámých zdrojů proudí finance.

Upřímně, byla jsem v podobné situaci, a to mě možná dovedlo k tomu, abych udělala jedno a to samé. Každý den před spaním jsem si představovala, že mám u sebe 25 tisíc dolarů (cca. 555 tisíc korun). Vůbec jsem nemyslela na žádné dluhy, splátky apod. Připadala jsem si trochu jako trouba, jako blázen, ale co jiného má člověk dělat? Po přečtení několika inspirativních příběhů jsem se rozhodla, že do toho skočím po hlavě a půjdu za tím tak jistě, až se to uskuteční. Až přitáhnu tolik peněz, kolik chci.

Uvědomovala jsem si, že je to velká částka, ale ještě k tomu jsem si vzpomněla, že chci ty peníze do dvou týdnů. A to byl panečku gól! Po mém každodenním vizualizačním rituálu jsem si do toho ještě řekla: “A tak se stane!”. Čas od času jsem si připadala trapně, ale něco mi říkalo, že skutečně svojí vysněnou částku přitáhnu.

Nedokážu popsat, co to bylo. Možná nějaký hlas, intuice. Během prvního týdne jsem vyhrála dvakrát v loterii. Jednou 20 dolarů, podruhé 160 dolarů zrovna v den, kdy jsem si narychlo zastavila na benzínce pro pití. Na konci prvního týdne jsem dostala rovněž 300 dolarů za poslední dva roky, kdy jsem vyplňovala na internetu dotazníky, ale až po letech jsem aktualizovala svůj email. Nastal druhý týden, ale ještě u sebe nemám 25 tisíc dolarů! Ne, tak jsem si to v tu chvíli neříkala. Vesmír prý neslyší na slovíčko NE, ale upřímně – občas mi vrtalo hlavou, jak ty peníze získám. A ještě k tomu během tak krátké chvíle.

Druhý den ráno jsem se pustila do lakování našich starých židlí z jídelny. Pustila jsem si rádio, abych se pořád cítila jako člověk. Je pravdou, že jsem nad Tajemstvím neustále přemýšlela a chvílemi se i cítila nesvá. V tu chvíli se z rádia ozvala redaktorka, která zahajovala soutěž o 22 tisíc dolarů a otázka o tu částku zněla: “Kolik posluchačů jsme měli 17. května ve dvanáct hodin odpoledne online?” Po položení otázky soutěž začala. Výherce se mohl objevit klidně během pár minut. Stačilo jen odpovědět správné číslo.

Neváhala jsem a zvedla telefon. Chvilku jsem se rozmýšlela, jaké číslo vyberu. Něco nepopsatelného do mne vletělo a už jsem volala. O čísle jsem neměla sebemenší představu. Po dvou minutách čekání se mi ozvala redaktorka, které jsem se představila. Zeptala se mě, jestli mám už nějaký tip, ale řekla jsem jí, že absolutně nemám. Řekla mi, ať se připravím, protože se během následujících 10 vteřin objevím v živém vysílání. A je to tady. Teď nastala ta chvíle. “Vesmíre, jaké číslo jim mám sdělit?” zeptala jsem se sama sebe. Nevím, co to do mne vletělo, ale prostě jsem se nahlas zeptala a neuvědomila si, že jsem už ve vysílání. Na to jsem před sebou na letáku zahlédla velký červený nápis “5512” a za tím stálo “Worth a try” (stojí za pokus).

Věřte tomu nebo ne, jednalo se o přesné číslo. 5512. Vyhrála jsem 22 tisíc dolarů, ale nijak jsem si to neuvědomovala. Mlčela jsem. Ale stalo se tak. Neříkám, že je to neuvěřitelné. Je to uvěřitelné, protože mně samotné se to stalo! Tak dobře, nezískala jsem 25 tisíc dolarů, ale něco málo kolem 23 tisíc dolarů.

Přejte si, věřte, očekávejte a přijímejte. Sledujte všechna znamení a poslouchejte vaše vnitřní hlasy, vaší intuici. Vše, co si přejeme, to se skutečně plní. I to negativní, proto pečlivě promýšlejte, co si vlastně chcete přát. Děkuji Rhondě Byrne a celému týmu filmu Tajemství za úžasné světlo, které prosvítilo mojí duši a za inspiraci. Ty “zázraky”, jak tomu všichni říkají, se nestávají díky filmu Tajemství, ale zákonu přitažlivosti. Tajemství je ale spouštěčem, který vám dokáže otevřít oči.

Přeložila Kamila H. ze stránek The Secret Stories

 
Loading...