Melounová semínka: Lahodná a zdravá pochoutka

Semínka z vodního melounu jsou jednou z nejvýživnějších odrůd semen. Jsou bohatým zdrojem bílkovin, vitamínů, omega 3 a omega 6 mastných kyselin, hořčíku, zinku, mědi, draslíku a dalších minerálů nezbytných pro lidské tělo.

Věděli jste, jak zdravá a chutná melounová semínka jsou?

Jako malá jsem se melounu často vyhýbala. Ne proto, že by mi nechutnal, ale velká, černá, melounová semínka mě odrazovala. Vybírání semínek zabralo více času než samotné spořádání melounu, a jako malou mě to zkrátka nebavilo.

Postupem času jsem se naučila semínka vybírat, ale místo toho, abych je zužitkovala, všechna skončila v odpadkovém koši. To jsem však ještě nevěděla, jak skvěle chutnají pečená, a jak nutričně bohatá jsou.

Zdravá a lahodná pochoutka

Pečená melounová semínka jsou zdrojem bohatým na látky tělu nezbytně nutné. Stejně tak jsou velmi lahodná a mohou být skvělou svačinkou večer k televizi nebo v létě k vodě.

Jednoduše vysypte hrneček melounových semínek do horké vody, krátkou chvilku je povařte, poté je vysypte na pekáč a pečte zhruba 15-20 minut při 320 stupních. Máte-li raději slané, povařte nejprve semínka ve slané vodě.

Pečená semínka můžete poté přidat do salátu, jogurtu, skyru, tvarohu, nebo kamkoliv jinam, kam se semínka hodí.

Zázrak pro vaši kůži

Uždibování pečených melounových semínek může být velmi prospěšné pro vaši pleť. Melounová semínka zabraňují tvorbě nového akné, zvlhčují pokožku a zabraňují včasným projevům stárnutí.

Pravidelná konzumace pečených semínek z vodního melounu udržuje pružnou a svěží pokožku. Pokud chcete zkusit něco jedinečného pro vaši pleť, porozhlédněte se na internetu po olejíčcích z melounových semínek, které jsou skvělé pro pleť se sklony k akné, černým tečkám a rozšířeným pórům.

Skvělý zdroj energie

To, že melounová semínka mají poměrně vysokou energickou hodnotu (hrnek semínek má cca. 600 kcal) stejně jako každá jiná semínka, ví spoustu z nás, ale odkud tato energie pochází, už ví jen málokdo.

Kalorie v melounových semínkách pochází ze zdravých mastných kyselin, které nakopnout váš metabolismus a jsou nezbytné pro naše tělo. Hrstka melounových semínek pomůže zahnat hlad a dodá skvělou dávku energie potřebné v horkých letních dnech nebo po fyzické aktivitě.

Tak co, už víte, co příště uděláte s melounovými semínky?

 
Loading...