Myšlením k bohatství: Jak přitáhnout peníze do svého života

Před pár dny jsme publikovali video, ve kterém slavný americký spisovatel Napoleon Hill představuje šest zásadních kroků, jak přitáhnout peníze do našeho života (a nejen to). Video můžete zhlédnout níže.

 

“Touha je výchozím bodem všech úspěchů. Ne naděje, ne přání, ale horlivá a pulzující touha, která přesahuje všechno. “- Napoleon Hill

Napoleonova kniha Myšlením k úspěchu je jedna z mála knih, kterou můžeme najít v seznamu doporučených knih u téměř každého úspěšného člověka. Někteří lidé ve skutečnosti tuto knihu považují za poklad, který jim otevřel dveře nových možností a příležitostí. Zaslouženě si rovněž tato kniha vysloužila svůj název “transformující kniha, která mění životy.”

“Slabé touhy přinášejí slabé výsledky, stejně jako malé množství ohně přináší malé množství tepla.” – Napoleon Hill

Napoleon Hill zkoumal více jak 25 let chování a návyky více jak 500 slavných a úspěšných osob z celého světa. Snažil se přijít na recept úspěchu, který používali tito jedinci. Díky tomu všemu přivedl na světlo světa v roce 1937 knihu Myšlením k bohatství, ze které si dnes představíme šest zásadních kroků, jak přitáhnout peníze snadno a rychle do našeho života.


#1 Bod první

myšlením k bohatství

Ujasněte si v hlavě přesnou částku peněz, po které toužíte. Konkrétnost je velmi důležitá. “Chci hodně peněz” nebo “očekávám spoustu peněz” je špatný způsob, který vám pravděpodobně nezafunguje. Raději, vůbec s ním ani nezačínejte.

Jen si představte, že toužíte po tričku. Pochopitelně můžeme říct: “chci červené tričko s pruhy“, ale je dost možné, že by vám obchod zaslal červené tričko špatné velikosti a střihu. Hodně peněz může být 200 tisíc korun, ale i 50Kč. Přemýšlejte o tom a skutečně znejte, kolik peněz chcete do vašeho života přitáhnout.


#2 Bod druhý

myšlením k bohatství

Rozmyslete si, co dáte na oplátku. Neexistuje žádné “něco za nic”. Pokud toužíte do svého života přitáhnout 70 tisíc do jednoho měsíce z jakéhokoliv zdroje, nabídněte na oplátku neochvějnou víru, pozitivní přístup k sobě, ale i ostatním, nebo třeba jednoduše jen to, že budete pečovat o přírodu kolem sebe. Je to tak prosté, ale přitom efektivní.

Pokaždé, kdy uvidíte jakýkoliv odpadek nebo plastovou lahev v přírodě, zvedněte ji, dejte ji tam, kam patří a řekněte: “Jsem rád, že jsem udělal dobrý skutek. Posouvám se čím dál tím blíž ke svému cíli.

Jinými slovy – bez akce není reakce. Nabídněte vesmíru cokoliv prospěšného a on vám na oplátku dá to, po čem tolik toužíte. Jedná se v podstatě o energetickou výměnu.


#3 Bod třetí

myšlením k bohatství

Stanovte si přesné datum, do kdy určitou částku očekáváte. Chcete ji obdržet během týdne, měsíce, roku nebo snad deseti let? Opět, buďte tak konkrétní, jak jen to bude možné. Stejně jako u prvního bodu můžeme jednoduše říct “chci hodně peněz a brzo a rychle“, ale co to znamená hodně? 1 tisíc nebo 100 tisíc? A co pak znamená rychle? Do dne, týdne nebo dvaceti let?

Nyní máte v rukou klíč, který vede ke všem úspěchům. Konkrétnost. A také neochvějná víra.


#4 Bod čtvrtý

myšlením k bohatství

Sestavte si přesný plán, co s onou částkou uděláte. Proč tyto peníze vůbec chcete? Proč po nich tolik toužíte? Co s nimi máte v úmyslu udělat? Splatit dluhy, dopřát si dovolenou v Thajsku nebo si koupit novou myčku, která vám usnadní práci v kuchyni? Pokud máte v úmyslu splatit dluhy, jste na špatné cestě.

Jen o tom přemýšlejte.


#5 Bod pátý

myšlením k bohatství

Zapište si velmi jasně a srozumitelně přesnou částku peněz, po které toužíte, datum, do kdy ji očekáváte, věc nebo čin, který nabízíte na oplátku, a důvod, proč po této částce tak prahnete. Sepište si to tak, abyste tomu na první pohled rozuměli vy, ale i ostatní.

V žádném případě není nutné váš zápisek ukazovat ostatním, ale snažte se prosím psát jasně, srozumitelně a přehledně.


#6 Bod šestý

myšlením k bohatství

Jsme u posledního bodu, který je velmi důležitý. Jedná se o proces, který zahajuje akci a dříve či později můžete očekávat reakci.

Předčítejte si váš zápisek každý den, nejlépe však dvakrát denně. Chvilku před usnutím, kdy jsme v klidovém režimu a poté chvilku po probuzení. Předčítejte si tento zápisek nahlas. Tak, abyste sami slyšeli svůj hlas.

Během čtení to silně prociťujte, představujte si, že máte peníze už u sebe, že je máte v rukou a počítáte je tisícovku po tisícovce. Chovejte se tak, jako byste peníze už měli.

Pokud toužíte do svého života přitáhnout cokoliv jiného, bod po bodu si předělejte tak, jak chcete. Vždy ale znejte:

myšlením k bohatství

  1. jasný cíl (znejte, po čem skutečně toužíte)
  2. co nabízím na oplátku (péče o přírodu, láska, pozitivní přístup)
  3. neochvějná víra (pevně věřte)
  4. vizualizace/pozitivní afirmace (představujte si výsledek – nejlépe před spaním)
  5. projevení vděčnosti (i za to, co už máte)
  6. cíl, kterému věřím (pokud si nedokážete představit 20 milionů na vašem bankovním kontě, představujte si takovou částku, které uvěříte)

myšlením k bohatství

Pokud skutečně toužíte po změně, zkuste to. Kdykoliv. Kdekoliv. Nedáte za to absolutně nic. Možná deset minut času denně, ale co to je?

Poslední, šestý krok můžete rovněž aplikovat třeba při cestě autobusem do práce, na zastávce, kdy čekáte na autobus nebo v čekárně u doktora. Tedy pokaždé, když máte volný čas, který můžete tímto kreativním způsobem využít.

Vesmír nemá absolutně žádné hranice nebo zábrany. Jediné zábrany jsou v naší hlavě. Dělejte to, co milujete a nenechte se ničím nebo nikým omezovat. Výsledek se vždy dostaví.

 
  • 32
    Shares
Loading...