Přát si a nechat to být

Před několika měsíci jsem se viděla se svojí bývalou spolužačkou Monikou ze střední školy. Necelý rok zpátky měla jisté problémy se vztahem, který byl jako váha – jednou dole a jednou zase nahoře. Když první miska převahovala nad tou druhou a její vztah zářil a vše se zdálo, že jsou ideálními partnery, během pár dnů bylo vše zase jinak.

Často se mi svěřovala s jejími problémy, a i přesto, že jsem se ji snažila uklidnit a vnést trochu naděje, věděla jsem, že pokud se Monika nezmění, neudělá nějakou změnu ze své strany – i něco, co ještě nikdy neudělala (takové věci jsou většinou velmi silné) – se vztahem bude konec.

V té době jsem jí chtěla pomalu, ale jasně vysvětlit, co je to zákon přitažlivosti, a jak by ho eventuelně mohla použít nejen na svůj aktuální vztah. Se vztahem je sice už konec, ale ne tak úplně konec všech problémů. Trable se vztahem vystřídaly problémy s financemi.

Nabídla jsem jí setkání u kávy v den jejích narozenin, které ihned přijala, a další dny na to jsem se už připravovala na to, jak ji představím zákon přitažlivosti, nebo sílu myšlenek, chcete-li.

Vzhledem k tomu, že měla Monika během pár dnů narozeniny, napadlo mě, že bych jí mohla dát něco, co by jí pomohlo změnit myšlenkový vzorec, který byl značně pokřivený. Čím jiným bych jí ale mohla přesměrovat na jiné myšlenky než knihou?

zákon přitažlivosti

Myšlenka, která se zdála být tak docela obyčejná

zákon přitažlivosti

Bylo na čase už nakupovat dárky na Vánoce a s financemi jsem na tom nebyla o moc lépe než Monika. Ne, že bych nedokázala hospodařit s penězi, ale v polovině října se narodila sestře dcerka a výdaje byly tak o něco vyšší. Jednoho večera, malou chvilku před usnutím, jsem si představovala, že dávám Monice na setkání knihu o síle myšlenek a vysvětluji ji, o čem kniha pojednává. Ještě před tím, než jsem jí knihu darovala, jsem viděla sama sebe v knihkupectví u kasy se třemi knihami pod ramenem a kovovou 50ti korunou v druhé ruce. Nevybrala jsem si tři knihy a padesát korun záměrně, při představivosti mi totiž většinou čísla vyskakují sama, ale ani jsem nad tak malou částkou nepřemýšlela. Chvilku na to jsem usnula a druhý den jsem neměla o této představě už sebemenší ponětí.

Bylo 30. listopadu a jako každou neděli jsem zamířila do hypermarketu. Po nákupu jsem zamířila k automatu s kávou, který stojí uprostřed chodby, která spojuje hypermarket s dalšími obchody, jako je trafika, obuv nebo knihkupectví. Vzala jsem si kávu z automatu a pomalým krokem prošla celou pasáží až před knihkupectví, které bylo kupodivu otevřené.

A hádejte, co mi jako první vletělo do očí. Za výlohou byla výprodej knih a mezi nimi i kniha Změňte cokoliv od Kerry Patterson za neuvěřitelných 21,-Kč. Kniha vypadala velmi silně, na první pohled i nově, proto mi cena moc neseděla. Vzala jsem tedy jeden kousek a zeptala se prodavačky, zda skutečně stojí 21,-Kč, nebo chybí za jedničkou ještě nula.

Kniha skutečně stála 21,-Kč, proto jsem vzala rovnou i jednu pro sebe a za 8,-Kč ještě skládací knížku s kočkami pro dcerku mé sestry. Všechny knihy byly nové, nepoužité. Došla jsem ke kase se třemi knihami pod ramenem, které jsem hned položila na stůl a z peněženky vytáhla kovovou padesátikorunu. Zaplatila jsem a odjela domů.

Během přípravy večeře jsem si zpětně vybavovala svůj celý den a nestačila jsem se divit, co se přihodilo. Tedy spíše tomu, co mi až teď v tento moment došlo. Před několika dny jsem si představovala přesně takovou situaci, a tak se i stalo. Byla to krátká myšlenka před spaním, která pro mě oproti ostatním věcem neměla v podstatě žádný význam, a na kterou jsem úplně zapomněla.

Jsem si jista, že měla má myšlenka a představa před spaním obrovský podíl na této situaci, a ještě jistější jsem si s tím, že čím méně se budete vesmíru ptát, kdy už tu vaši “objednávku” obdržíte, jak nebo kdy se to stane, nebo na vaše vyřknuté přání rovnou zapomenete, vyplní se do těch nejmenších detailů a ve velmi krátkém čase.

zákon přitažlivosti

Poučení z našeho setkání

zákon přitažlivosti

Naše osobní setkání proběhlo skvěle. Alespoň tedy z mého pohledu. Monika si knihu s úsměvem vzala, i když lehce naznačovala, že knihy nejsou jejím denním šálkem kávy. Zároveň slíbila, že se pokusí sledovat své myšlenky a jakmile přijde jediná pochyba nebo sebemenší parazit (neustále opakující se negativní myšlenka), zkusí s tím něco udělat.

Je to sedm měsíců od našeho setkání a Monika na tom není o moc lépe. Vlastně se podle jejích slov nic nezměnilo. Za všechno prý mohou ostatní lidé kolem ní a staví se ke svému životu tak, že co se má stát, to se stane. Neustále mluví o problémech ostatních, nicméně s odstupem času vidím, že ona sama má právě takové problémy, o kterých tak často mluví.

Na druhou stranu, já si z našeho setkání a období před setkáním vzala hodně. Zjistila jsem, že abychom byli skutečně šťastni, měli bychom se soustředit sami na sebe a uvědomit si, že je možné vše, čemu naše mysl dokáže uvěřit a co si dokáže představit. Budeme-li se soustředit na problémy ostatních, nemůžeme do svého života přitáhnout zcela opačnou stránku – dostatek peněz, zdraví nebo sebevědomí.

Na co myslíme, to přitahujeme. Vesmír nerozeznává pozitivní nebo negativní. Vesmír pouze reaguje na naše vibrace, myšlenky a představy. Čím je myšlenka jasnější a jednodušší (myšleno ne pět přání zaobaleno do jednoho “většího”), tím rychleji se náš sen nebo vášeň uskuteční.

Zkušenosti člověka velmi obohatí a toužíme-li po něčem skutečně tak silně, není možné, aby se to nevyplnilo. Jedině pochyby a negativní myšlenky váš proces přitahování oddálí nebo zpomalí, ale nezruší. Všichni máme moc změnit svoji myšlenku a pohled na svět nebo událost během vteřiny, tady a teď v tento moment. Máme plnou moc změnit svůj život. Ne život ostatních.

Redakce deelay.cz

 
  • 8
    Shares
Loading...