Přejte si a zapomeňte! – Zákon přitažlivosti

zákon přitažlivosti

Nejdříve bych chtěl poděkovat Rhondě Byrne a celému jejímu týmu za úžasnou inspiraci a světlo, kterým ozářila nejen mě, ale i ostatní lidi po celém světě. Často čtu různé inspirativní články, abych se udržel nad vodou, ale dnes konečně došlo i na mě a mám možnost napsat svoji první úspěšnou zkušenost se zákonem přitažlivosti.

Před nějakým časem jsem narazil na “The Secret Šek” a napadlo mě, že bych ho mohl použít. Vytisknul jsem si ho, napsal na něj 1000 dolarů  (cca. 22 tisíc korun) a přilepil ho na lednici. Přesně tak jsem učinil 7. ledna. Jako konečné datum (do kdy přitáhnu mojí částku) jsem si dal 18. února. Nevěděl jsem, jestli to není moc krátká doba na přitáhnutí takové sumy, ale zkusil jsem to.

Tři týdny jsem se na svůj šek plně soustředil. Před spaním jsem si představoval, že mám u sebe 1000 dolarů, ráno po probuzení jsem měl tisíc dolarů už před očima, během řízení jsem si představoval, že si za své peníze kupuji nový telefon. Čas utíkal poměrně rychle, ale peníze nikde.

Na své přání jsem zapomněl. Poslední týden jsem se na něj vůbec nesoustředil a nepřemýšlel, jestli ta částka nakonec přijde nebo ne. Ani jsem už nepřemýšlel nad tím, jestli zkusím díky zákonu přitažlivosti přitáhnout něco jiného – možná něco menšího. Něco, co mi pomůže zapomenout na “tak velký cíl” a přeorientovat se na menší přání.

Bylo 18. února a hned ráno po vzbuzení jsem měl v hlavě 1000 dolarů. Z ničeho nic se mi do hlavy zabloudila myšlenka, kterou jsem tam měl před několika dny a nechtěla jít ven. Nechal jsem ji tam, ale zkoušel jsem myslet na něco jiného. Jen mi prostě přišlo divné, že se ke mně znova vrátila po nějaké době. Dnes je přeci poslední den a peníze pořád nikde. Jak by jen mohly přijít tak rychle? Ano, opět jsem začínal pochybovat a vracet se tam, kde jsem byl před několika dny.

Dal jsem si snídani s čajem a četl noviny, dokud jsem měl ještě trochu času před prací. V tu chvíli mi zazvonil telefon. Volal otec, zda mám čas se za ním stavit. Právě vyklízel starý dům, který se připravoval k demolici a napadlo ho, že bych si tam mohl něco vybrat. Rychle jsem do sebe nasoukal jídlo, oblékl se a vyjel za ním.

Před domem stála na první pohled velmi stará sedačka, tři masivní židle, mosazné lampy a minibike s PacManem. “Jestli ti to k něčemu bude, tak si to vezmi. Jinak to vyhodim,” řekl. Nevěděl jsem, k čemu mi to bude, ale naložil jsem lampy a minibike do auta a vyjel za kamarádem, který vede antik. Židle a sedačku jsem nechal na místě, protože se mi to nevešlo do auta. Večer po práci se pro to ale stavím.

Dorazil jsem k Mikemu. Už z dálky na mě křičel: “přines sem tu nádheru” a mně bylo hned jasné, že nějakou cenu ty (pro mě) krámy mít budou. Mike je blázen do starých věcí a je schopný zaplatit nemalé částky za věci, které pro mě nemají žádnou hodnotu a ani jim moc nerozumím.

Po půl hodině jsem už v rukou držel 985 dolarů a loučil se s Mikem, který všechno to harampádí koupil. Po práci jsem si zajel domů pro jídlo a převléknout se. Vešel jsem do kuchyně a do očí mi padnul ten tajemný šek, který jsem tehdy vyplňoval. Byl nalepený z boku lednice – předtím jsem už neměl sílu koukat na něco, co nefunguje.

Musel jsem se na chvilku posadit a všechno to rozdýchat. Teď s klidem na duši mohu říct: Ano, zákon přitažlivosti funguje. Stačí jen vyslat své přání a přijímat. Myslím, že nemá cenu se na svůj cíl dlouho soustředit. Může vás to unavit nebo můžete často pochybovat.

Mně vše zafungovalo přesně do dne a obdržel jsem ještě k tomu o 659 dolarů navíc.

Věřte a přejte si. Vyplatí se to. Jen to tak nepřehánějte. Dejte všemu volný průběh. Zkuste si objednat tričko z internetového obchodu. Také věříte, že přijde. Nehoníte prodejce, aby ho už poslal.

Nad ničím nepochybujte, jinak se vaše pochybnosti naplní. Prostě si přejte, zapište si své přání černé na bílé a zapomeňte na to. Nebo si v mezičase přejte zase něco jiného, abyste měli dostatek času a prostoru na zapomenutí toho předchozího přání. Jde to!

Přeložila Kamila H. ze stránek The Secret Stories

 

 
  • 1
    Share
Loading...