Síla autosugesce. Změňte svůj život. Teď a tady!

autosugesce

Autosugesce je ovlivňování naší mysli a našeho podvědomí pomocí neustále se opakujících informací, výroků nebo afirmací, chcete-li. Dokáže vyprodukovat ty nejlepší, ale i nejhorší výsledky v závislosti na tom, na co se silně zaměříme, co často slýchám nebo ještě lépe, co si často opakujeme. My sami v naší hlavě.

Vědecké studie ukazují, že podvědomí tvoří více jak 80% naší mysli a ovládá 96% až 98% našeho chování nebo vnímání. Logicky, čím více se budeme snažit přeprogramovat naše podvědomí, tím větší kontrolu nad naším životem získáme. Podíváme-li se na vědomí a podvědomí ještě z jiného úhlu, zjistíme, že existují dvě já.

Tím prvním já je vědomí, které sbírá určité informace a buď si je chce zapamatovat nebo ne. V určité míře je naše první já inteligentní, dokáže se radovat nebo dělat cokoliv jiného, ale je to jakýsi obal.

To, co se ukrývá pod obalem, je podvědomí. Je to velmi hluboké já, které si pamatuje všechny naše životní události – ty šťastné i smutné, ukládá veškeré naše emoce, zvuky, barvy, chutě a jiné. Díky tomu, že si naše podvědomí pamatuje i ty ne příliš příjemné chvíle, bolesti nebo nebezpečí, dokáže nás do budoucna aktivně chránit. Jinými slovy, podvědomí ovládá náš život. Totiž, podvědomí je naším životem.

Pokud se někdo snaží vysvětlit, že náhody existují, pak se zaměřuje na svůj obal (vědomí) a o podvědomí nemá sebemenší ponětí. Všímejme si, že lidé, kteří věří na náhody, nikdy nedosáhli velkého úspěchu nebo uspokojení. Spoléhat se na náhodu je jako čekat na vlak, který nikdy nepojede.

Veškerá naše přání, láska, pocit štěstí, radosti nebo emocionální bolest – to vše začíná v našem hlubokém jádru jménem podvědomí. Abychom ale neustále nediskutovali o tom, co podvědomí je a nebo není, podíváme se na to, jak dokážeme změnit svůj život pomocí autosugesce. Když jsem poprvé zaslechl slovo autosugesce, vybavil jsem si “stokrát opakovaná lež se stává pravdou”, ale nebudeme předbíhat. 

autosugesce

Láska a víra hory přenáší.

Abychom dokázali změnit náš život nebo si do něj přitáhli přesně to, po čem toužíme, měli bychom si ujasnit, co to je. Je to konkrétní osoba, láska, automobil, nový telefon nebo určité množství peněz? Stanovte si jasný cíl a najděte pro něj to nejstručnější slovo nebo frázi.

Jakmile víme, po čem toužíme, zformulujeme si takovou větu, která nám vyhovuje. Pokud toužíte do svého života přitáhnout červené auto Škoda Octavia, zkuste to takto:

 

  • Mám červenou Octavii
  • Jsem majitelem červené Škody Octavie
  • Jsem tak rád, že mám červenou Škodu Octavii

Tyto věty si opakujte každý den – nejdříve ráno hned po probuzení a poté večer, malou chvilku před usnutím. Opakujte si je tak často, jak jen to bude možné – kdykoliv a kdekoliv. Nahlas i v duchu. Také, zkuste vaše výroky podbarvit určitými emoci – ciťte se skvěle při pomyšlení na to, že dané auto už máte. Dříve či později budete usínat, ale především vstávat s myšlenkou: “Červená Octavia už na mě čeká před domem”.

Napoleon Hill něco takové pojmenoval ve své knize Myšlením k bohatství, posedlostí. Pokud po daném autě skutečně toužíte, klidně posedlí buďte. Pokud ale sami na sobě pozorujete, že velmi často hledáte negativní stránku života, událostí nebo jiné osoby, okamžitě se přesměrujte jinam, tedy své myšlení přesměrujte jinam. Taková posledlost rozhodně vhodná není, ale přesto – tolik lidí je v dnešní době posledlých neustále hledat něco špatného, pomlouvat druhé nebo se zbytečně stresovat.

Ne nadarmo se říká: Neočekávejte problémy, neboť ony mají tendenci nezklamat”. Autorem je opět zmiňovaný Napoleon Hill. Věřím, že významu tohoto citátu rozumíte.

Smějte se, radujte se, děkujte za něj, buďte za něj vděční. Ano, auto sice ještě nemáte, ale jen si zkuste představit, že už stojí před vaším domem. Chovejte se tak, jako by tady už bylo. Vsugerujte si to. Opakujte si výše uvedeno afirmace tak dlouho, dokud tomu nezačnete sami věřit.

Jakmile budeme tyto podstatné kroky dodržovat, začínámě rovněž měnit naše podvědomí. Dáváme mu informaci, že máme červenou Škodu Octavii a ono se podle těchto informací začne chovat. Ne vždy, ale většinou to tak bývá, že se kolem vás začne objevovat spoustu červených aut Škoda Octavia. Ve skutečnosti jich nebude více, ale vy sami si jich začínáte více všímat, vaše podvědomí vás na to auto upozorní.

Začnete auto častěji vídat, budete o něm častěji slýchat, vaše mysl bude tak silně soustředěná na červenou Octavii, až jednoho dne najde způsob, jak vám ho dát.  Soustřeďte se na dané auto tak často, jak jen můžete. V žádném případě se nesnažte přijít na to, jak ho získáte a už vůbec nepřemýšlejte nad tím, že na něj nemáte peníze, nebo že si ho nezasloužíte.  Absolutně nepochybujte.

Tím si akorát svůj cíl oddalujete. Pevně věřte (nedoufejte, ale věřte), vizualizujte si svůj cíl, opakujte si výše zmíněné fráze (afirmace) a kontrolujte si vaše slova. I ta mají velký dopad na váš život.

To nejlepší je vám na dosah a především…je to zdarma!

 
  • 30
    Shares
Loading...