Síla slov – Změňte svůj slovníček, změňte svůj život!

O tom, že slova mají ohromnou sílu, není pochyb. Slova mají moc měnit naše životy, naše vztahy, zdraví nebo cokoliv jiného v našem životě.

zákon přitažlivosti

Pozitivní myšlenka je nespočetněkrát silnější než ta negativní.

Slova nejsou jen prvkem řeči, jak se mnozí z nás domnívají. Jsou jakýmsi svodem energie do prostoru. Jakmile nějaké slovo vyslovíme nahlas, začíná se transformovat do vibrací a ony vibrace mají poté tendenci měnit naše životy.

Negativní slova mají velmi nízké vibrace, řekněme až nulové vibrace. Negativní slova pro nás nemají absolutně žádný pozitivní dopad, nedodají nám sílu, ani nás nepovzbudí. Slova negativního charakteru jsou prázdná, proto není jediný důvod je používat – jak už k ostatním, tak ani sám k sobě.

Naopak, pozitivní slova mají velmi pozitivní účinek na náš život a svět kolem nás. Vzpomeňme si na japonského vědce Masaru Emoto, který testoval dopad slov a myšlenek na vodu. Během všech jeho výzkumů zjistil, že pozitivní slova nebo slova plna lásky a harmonie dokáží ovlivnit molekulární strukturu vody a vytvořit tak nádherné vodní krystalky.

Při té myšlence, mějme na paměti, že se lidské tělo skládá z více jak 70% vody, tedy slova a myšlenky mají enormní dopad na naše duševní i fyzické zdraví.

Masaru rovněž zjistil, že nezáleží na tom, jaký světový jazyk používáme; všechna slova lásky a harmonie mají tendenci tvořit, naopak negativní slova mají tendenci ničit.

Vím, že není jednoduché si všechna naše slova nebo myšlenky kontrolovat. Občas nám to zkrátka “ujede” a na uvědomění přijde až později. Nicméně, snažme se vždy kontrolovat a hledět na problém ze dvou úhlů problémů.

Hluboce se zamysleme nad tím, než něco vyslovíme. Snažme se vždy používat slova lásky nebo harmonie. Milujme, rozdávejme lásku a stejně tak i ji přijímejme. Život je krásný a harmonie v něm ho dělá ještě krásnější.

 
  • 513
    Shares
Loading...