Tajemství úspěchu spočívá ve vaší mysli! Napoleon Hill

zákon přitažlivosti

Dnes jsem po několika měsících opět otevřel knihu Cesta k úspěchu podle Napoleona Hilla. Neměl jsem vůbec v úmyslu tuto knihu číst od svého začátku, zkrátka a jednoduše jsem se jen chtěl vrátit k jakékoliv kapitole a přijít na jiné myšlenky.

napoleon hill

Co si vaše mysl dokáže představit, toho lze i dosáhnout.

zákon přitažlivosti

Pokud jste tuto knihu ještě nečetli, vřele vám ji doporučuji. Je v ní souhrn všeho, co potřebujete znát o síle vaší mysli a ducha.

Knihu jsem otevřel na krásné stránce 49, kde začíná nová kapitola s názvem činy a pojednává všeobecně o tom, že bez činů nemůžeme nic očekávat. Totiž, bez akce není reakce, ale mějme na paměti, že onou akcí může být samotná myšlenky.

Napoleon kromě toho zmiňuje, kolik možností dřímá v naší mysli, ale ne každý si to uvědomuje a vypráví krátké, ale za to velmi zajímavé povídání o včelkách. Jen čtěte dál!


Lidé pyšně obhlíží své dílo, kochají se obrovitými mrakodrapy a říkají si: “Podívejme, jaká jsme krásná stvoření, jak úchvatné budovy stavíme, kam až nás dovedla evoluce a jaké bohatství jsme vytvořili.”

Inteligentní malá včelka držící stráž u otvoru do úlu si lidské vychloubání vyslechne a odpoví: “Jistě, je pravda, že jste úžasným způsobem proměnili povrch země, postavili mrakodrapy, zkonstruovali silné lokomotivy, ovládli vzduch, změřili vzdálenosti hvězd, ale jedné věci jste vzdor svým úspěchům nedosáhli.

Nepodařilo se vám odhalit, jaké možnosti dřímají ve vaší mysli. Další věc, na kterou jste dosud nepřišli, je síla týmového ducha!

“Při práci se chováte sobecky a snažíte se obohatit na úkor druhých. Dosud jste neobjevili “ducha úlu”, který je pro nás včely tak důležitý. Vytváříme zásoby medu pro celý úl, zatímco vy střádáte peníze jen pro sebe a v pachtění za ziskem neberete ohledy na ostatní.”

Jak úžasný malý hmyz! Jakým skvělým věcem nás může naučit, budeme-li jej pozorně sledovat, zabývat se jeho chováním a uvažováním! Včela je jediným živočichem, který může ovlivnit pohlaví dosud nenarozených jedinců. Nakupte si knihy o včelách a seznamte se s jejich chováním.

Nestárnoucí rady a poznatky // Cesta k úspěchu podle Napoleona Hilla

 
  • 24
    Shares
Loading...