Úplněk květen 2016 – Netrpělivost, tenze i přehodnocení plánů

Úplněk pro měsíc květen nastává 21. května ve 23:14 SEČ. Jedná se již o pátý úplněk v tomto roce, který nese název Květinový úplněk a nachází se v ohnivém znamení ♐ střelce, který vyniká smyslem pro spravedlnost, upřímností, nezávislostí a touhou poznávat a objevovat nové. Slunce se naopak nachází ve vzdušných ♊ blížencích (opačné znamení střelce).

úplněk květen 2016

Květnový úplněk se ponese v duchu přehodnocení našich činů, osvobození se od věcí, které nás tížily (nefungující vztahy, úřady, půjčky apod.), nebo dokončení nedokončeného. Nejedná se o očistu v pravém slova smyslu, ale v období úplňku, a především v následujících dvou týdnech, se zbavujeme všeho negativního, toho, co v nás vyvolávalo negativní emoce, nebo jen toho, co v životě zkrátka už nepotřebujeme.

Měníme plány, přehodnocujeme naše staré kroky, můžeme se cítit lehce “zpomaleni” nebo úplně zbržděni. Všechno se zdá pomalé, až na čas, který utíká rychle jako voda. Můžeme mít pocit, že se nám v ničem nedaří, nebo že se naše plány nevyvíjí tím správným směrem. A tempem.

Retrográdní Mars v nás vyvolá podrážděnost, vztek, váhavost, potřebu, aby se věci vyvíjeli až příliš rychle, tady a teď hned, netrpělivost, impulzivní chování, v některých případech i potlačené agrese. Je třeba jednat pomalu a klidně, nedělat unáhlené závěry, ani nemluvit o ostatních tak, jak bychom nechtěli, aby oni mluvili o nás. S retrográdním Marsem se vše “zrcadlí” nebo vrací.

Lze v tomto období očekávat změnu našich původních plánů, ať se už týkají čehokoli, mohou se i objevit zdravotní problémy týkající se kostí, kyčlí nebo zad. Bolest je mnohem intenzivněji cítit, objevuje se i více zlomenin. Více relaxujme a nenamáhejme se. Pokud máte nárok na volno, využijte ho právě v tomto období. Pokud plánujete delší zahraniční cestu, zkuste o ní ještě jednou popřemýšlet.

Během retrográdního Marsu (od 17. dubna do 30. června, tedy 74 dnů ve zpětném chodu) se nedoporučuje kupovat elektronické spotřebiče, neboť mají tendenci se v tomto období rozbíjet nebo nefungovat. Rovněž se nedoporučuje vytvářet nové projekty, webové stránky nebo zahajovat cokoli nového.

Pokud máte knihy, které nečtete, zbavte se jich. Pokud odebíráte noviny nebo časopisy, které vás nezajímají, ukončete předplatné. Pokud máte již delší dobu rozečtenou knihu, dočtěte ji. Zbavte se starého a ukončete neukončené. Teď je ten správný čas.

Není ani vhodné zahajovat jakýkoli soudní spor nebo konflikt v partnerském vztahu, neboť má tendenci se táhnout velmi velmi dlouho a může působit až “nikdynekončícím” dojmem.

Slunce v konjukci s Venuší nás naopak nabádá k nalezení vnitřního klidu a harmonie. A kromě toho nám také propůjčuje romantické kouzlo, smysl pro krásu, vysokou sexuální přitažlivost a vzájemné porozumění mezi partnery.

Květnový úplněk nám pomůže uzavřít neuzavřené a vnukne nám nové nápady, které budeme moci během této doby pečlivě promyslet. Koncem června, kdy se energie značně uvolní, je můžeme s klidnou hlavou realizovat. Přísloví Trpělivost růže přináší význam a energii tohoto úplňku nádherně podtrhuje.


Triky a kouzla za úplňku

Vzhledem k tomu, že je úplněk (téměř vždy) pouze jednou v měsíci, je vhodné využít jeho sílu v náš prospěch. Pro trik k přitažení více peněz do našeho života za úplňku navštivte tento článek: Jednoduchý trik na přitažení peněz za úplňku

Dalším skvělým trikem, na který nesmím zapomenout, je kreativní vizualizace, která dokáže pomoci v mnoha životních směrech. Před úplňkem, tedy do 21.5. si můžeme vizualizovat tok peněz, zdraví nebo lásky, který do nás proudí. Měsíc dorůstá a spolu s tím dorůstá i naše víra, láska nebo cokoliv jiného, oč žádáte.

Naopak po 22. květnu, kdy měsíc ubývá, je vhodné odevzdat vesmíru veškeré obavy ohledně financí, lásky nebo zdraví. Pokud si přejete zhubnout, ubývající fáze měsíce je vhodným obdobím. Za pomoci kreativní vizualizace si představujte postavu, po které toužíte, mějte představu o tom, kolik kilogramů chcete zhubnout, nejlépe i v jakém časovém rozmezí. Poté odevzdejte vesmíru vaše nadbytečná kila prostřednictvím vizualizace.

Další úplněk nastává 20.6.2016 ve 12:02 a nese zajímavý název Jahodový úplněk. Pro zjištění dalších úplňků navštivte tento kalendář úplňků.

Úplňková afirmace: Zbavuji se všeho starého, co mi bránilo v pohybu vpřed. Věřím a vím, že vše dobré je na cestě ke mně. Děkuji, děkuji, děkuji.

 
  • 326
    Shares
Loading...