Úplněk prosinec 2016 v Blížencích

Úplněk pro měsíc prosinec nastává 14. prosince v 01:05 SEČ. Jedná se o poslední úplněk v tomto roce, který nese název Studený úplněk a nachází se ve vzdušném znamení ♊ Blíženců, jehož vládnoucí planetou je Merkur.

Blíženci jsou velmi zvědavým, bystrým, intelektuálním a intuitivním znamením. Chtějí zkusit vše, co život nabízí, mají ohromnou schopnost se rychle učit novým věcem a excelují v komunikaci. Blíženci jsou velmi atraktivním znamením, působí mladistvým vzhledem a jejich řečnické schopnosti jsou více jak ohromující.

Na druhou stranu se mohou jevit jako velmi nervózní, nerozhodní, velmi často trpí přes-přílišným přemýšlením, které může vést k nespavosti, neschopnosti se plně soustředit, předsudkům nebo pocitu, kdy “neví na čem jsou”.

A to všechno se může projevit v období Studeného úplňku. affirmations for self-love

Úplněk v Blížencích přináší velmi silné energie, které nám pomohou vyčistit nebo vypustit vše, co nás drží na jednom místě. Může se jednat o významné nebo náhlé kroky, které zprvu nepůsobí ani trochu lehce. Postupem času se ale vše obrátí a zjistíme, že vše mělo svůj podstatný důvod.

Berme to jako bod, kdy máme šanci zamyslet se nad našimi kroky, které jsme učinili, a rovněž jako možnost pro posuzování a zamyšlení se nad tím, co jsme se naučili a co si bereme s sebou do nového cyklu, do nového roku.

Blíženci (dvojčata) a proměnlivost

Tento úplněk je poněkud zvláštní a řekla bych, že symbol Blíženců ho pěkně vystihuje. Blíženci, nebo dvojčata, jsou velmi proměnlivým znamením a ve stejném duchu se potáhnou všechny aspekty našeho života.

V jednu chvíli můžeme pociťovat jakousi euforii a nadšení, nicméně jak rychle se tyto radostné pocity dostavily, tak rychle mohou vymizet a proměnit v pocit nervozity a nejistoty. Cítíme se cílevědomě a nabitě, ale po chvíli začínáme zvažovat pro a proti, a přemýšlíme dál, než bychom měli, čímž si vše oddalujeme.

Chceme mít něco, nejlépe hned teď a tady, ale nedáváme do toho tolik, kolik bychom měli. Mars, který se nachází ve Vodnáři, přináší spoustu nápadů, které by stálo za to zrealizovat, ale díky rozlétaným myšlenkám a neschopnosti se soustředit, jen máloco dotáhneme do konce.

Vztahy

Ve vztazích jsme nevrlí, chceme víc, než se nám dostává, postrádáme komunikaci a máme pocit, že péče od protějška není dostatečná. Nejvhodnější volbou v tomto období je osvobodit se od jakéhokoli přemýšlení a koumání proč, kdo, kde nebo jak, nedělejme zbytečné předsudky, jinak se náš vztah může rozplynout pod rukama. Vztahy mohou tak rychle skončit, jak rychle začaly.

U našeho partnera můžeme pociťovat jakousi “chladnost” nebo nezájem. Nedokážeme identifikovat jeho pocity, mohou se dostavit chvíle, kdy vlastně nevíme, jak na tom náš vztah je.

Zdraví

Pozor na přepracování a nedostatek spánku. Mohou se dostavit bolesti rukou, paží a ramen.  Věnujme velkou pozornost všem těmto částem těla a pokud nemusíme, nenamáhejme je. Chraňme naše ruce před mrazem a vysušením tak, jak jen to bude možné.

 

Mystický obdélník

úplněk prosinec 2016

Zdroj: najdise.cz

Při pohledu na graf můžeme vidět červený kříž ohraničený modrým obdélníkem. Tento údaj astrologové nazývají mystický obdélník, nebo také mystické moře, do kterého se pomalu ponořujeme, a které nám otevírá vstup do nové říše, nové možnosti, nápady nebo začátky.

Mystický obdélník se objevuje v horoskopu tehdy, je-li čtyři nebo více planet spojeno ze sextilu, opozic a trinu. Představme si to jako krabici, jejíž rohy představují planety zapojené do mystického trojúhelníku.

Krátké strany krabice představují sextily, dlouhé strany triny, a diagonální čáry uprostřed jsou opozice. Sextily a triny jsou “pozitivní” nebo “lehké” aspekty, za to opozice jsou “negativní” nebo “těžké” aspekty.

Vzhledem k tomu, že čtyři z aspektů jsou “lehké” a pouze jen dva jsou “těžké”, celkový účinek tohoto uspořádání je takovým středem, tedy ani ne nejlepší, ani ne nejhorší. Řekněme, že tato sestava nabízí šanci na vnitřní harmonii, nebo přinejmenším výzvu tuto harmonii nalézt.

Retrográdní merkur

Retrográdní merkur připadá na 19. prosinec a potrvá do 7. ledna 2017 (ve znamení Kozoroha a Střelce). Zmiňuji tento aspekt proto, že v sobě nese více či méně blíženeckou energii (Merkur je vládnoucí planetou tohoto znamení).

Obvykle se o této planetě tolik nemluví, až na pár významných dat, kdy je tzv. retrográdní (zpětný, směrující zpět, zpátečnický). Ve skutečnosti se ovšem nejedná o pohyb zpět.

K retrográdnímu pohybu dochází ve chvíli, kdy se zdá, že se Slunce pohybuje rychleji než planety, což z pozemské perspektivy působí, jako by planeta putovala zpět. (úlomek z knihy Velká kniha astrologie – Sue Tompkins).

Během retrográdního Merkuru není vhodné vytvářet nové projekty, podepisovat jakékoliv smlouvy nebo zbytečně načínat jakékoliv diskuze či konflikty. Nedoručené emaily, častá zpoždění, problémy s elektronikou nebo slabá komunikace (spíše nulová komunikace), i to je typické pro toto období. Merkur je považován za komunikátora, stejně jako Blíženci, proto si myslím, že největší problémy budou s komunikací nebo nedorozuměním.

Na druhou stranu je období retrográdního Merkuru vhodné pro rozvoj naší intuice. Osobně v tomto období dokážu předem vycítit, zda se mi něco vydaří a nebo ne, dostávám zprávy od přátel, nad kterými zrovna přemýšlím, nebo čtu, vidím a slyším to, o čem jsem jen před pár momenty přemýšlela. Působí to, jako by se naše myšlenky manifestovaly rychleji než obvykle. A i vyřknutá slova.

Bez sebemenších pochyb je to velmi magické období a uvědomění, co je a co není dobré dělat, je důležité. Jen tak se vyhneme případným problémům a konfliktům. Zkusme se na chvilku zastavit a popřemýšlet: “Jak se cítím? Cítím, že je to správná volba? Opravdu se tak chci cítit?”

Triky a kouzla 

Období kolem úplňků jsou velmi silná a určitě stojí za to využít veškerou tuto energii v náš prospěch. Jedním ze skvělých triků, který můžeme využít je Jednoduchý trik na přitažení peněz za úplňku. Kreativní vizualizace dokáže pomoci v mnoha životních směrech.


Další úplněk nastává 12.1.2017 ve 12:31 a bude se nacházet ve vodním znamení ♋ Raka, jehož vládnoucí planetou je mystický Měsíc.


Přeji Vám krásný nový rok, spoustu nové, čisté energie a síly ? A věřte, že vše těžké nebo negativní v našem životě má svůj důvod, a dříve či později zjistíme pravý důvod těchto přítěží.

Protože ani hvězdy nemohou nádherně zářit na oční obloze bez tmy.

Kalendář úplňků pro rok 2017 ?

 
  • 44
    Shares
Loading...