Úplněk únor 2016: Čas pro odpuštění a nabití nových sil

Úplněk pro měsíc únor nastává 22. února v 19:20 SEČ. Jedná se o druhý úplněk v tomto roce, který nese název Sněžný úplněk a nachází se v zemském znamení ♍ panny, která je známá svojí pečlivostí, důsledností a metodickou myslí.

úplněk únor 2016

Únorový úplněk se nese v duchu rodiny, duševního a fyzického zdraví, upevnění vztahů, odpuštění, uvolnění vnitřního tlaku a napětí. Máme větší potřebu obracet se na rodinu, jde-li o moudré rady nebo doporučení. Věnujeme ji více času, zajímáme se o názory jednotlivých členů, trávíme více společných chvil (může to být společná večeře, která u vás není zvykem, nebo nějaký výlet).

Vnímám tento úplněk jako chůzi po starém mostě, který se za námi rozpadá, a během které uvolňujeme vnitřní napětí, které nám mohl způsobit nedávný rozchod nebo konflikt v rodině či na pracovišti. Odcházíme od bolesti, která nám byla během posledního měsíce způsobena, uvolňujeme veškerý tlak, neobracíme se zpátky, ale jdeme vpřed, odpouštíme, nacházíme vnitřní sílu, děláme si pořádek v myšlenkách.

Období kolem únorového úplňku je mnohem klidnější než minulý měsíc, především v období od 5. do 25. ledna, kdy byl Merkur v retrográdním pohybu a mnohým z nás způsobil potíže ve vztahu, komunikaci, práci nebo jiném životním aspektu.

Myslím, že leden byl pro mnohé z nás zkouškou, která je již za námi, a zároveň cítím, že únorový úplněk ve znamení panny přináší nové možnosti, sílu a energii, která nám během retrográdního Merkuru chyběla.

Nazvala bych tento časový úsek “já-obdobím“, neboť se soustředíme sami na sebe, na náš domov, rodinu, zdraví a spirituální růst.

Toto období je vhodné pro započetí nějaké sportovní činnosti (běh, jízda na kole), cvičení, detoxikaci těla nebo sebezdokonalování ve všech životních směrech.

Aspekty slunce a měsíce

  • Slunce v konjukci s Neptunem nám propůjčuje hloubku, představivost a vnímání našich duchovních schopností. Máme tendence utíkat od reality, zvláště pokud v dané době čelíme nějakému těžkému aspektu života, tj. úmrtí, rozchod nebo ztráta práce. Jsme citlivější než kdy jindy, více sníme a zajímáme se o duchovní stránku života.
  • Slunce semikvadratura Pluto zvyšuje potřebu mít věci pod kontrolou. Nejčastěji se tento aspekt projevu neustálým kontrolováním našeho partnera (jeho aktivity na sociálních sítích apod.) nebo kontrolou financí (neustálé přepočítávání, které nikam nevede). Rovněž v nás vyvolává pocit méněcennosti nebo podřadnosti a boje s vlastním egem.
  • Měsíc v opozici s Neptunem představuje intuici, nadměrnou citlivost, kreativitu, zmatek v komunikaci, pocit (citové) omezenosti ve vztahu. Mezi pozitivní aspekty patří např. kreativní psaní (máme více inspirace a nápadů než kdy jindy), nebo plány, které jak započneme, tak i dokončíme. Jedná se z mého pohledu o ideální dobu na plánování různých cest, stěhování nebo studia.

Triky a kouzla za úplňku

Vzhledem k tomu, že je úplněk (téměř vždy) pouze jednou v měsíci, je vhodné využít jeho sílu v náš prospěch. Pro trik k přitažení více peněz do našeho života za úplňku navštivte tento článek: Jednoduchý trik na přitažení peněz za úplňku

Dalším skvělým trikem, na který nesmím zapomenout, je kreativní vizualizace, která dokáže pomoci v mnoha životních směrech. Před úplňkem, tedy do 22.2. si můžeme vizualizovat tok peněz, zdraví nebo lásky, který do nás proudí. Měsíc dorůstá a spolu s tím dorůstá i naše víra, láska nebo cokoliv jiného, oč žádáte.

Naopak po 22. únoru, kdy měsíc ubývá, je vhodné odevzdat vesmíru veškeré obavy ohledně financí, lásky nebo zdraví. Pokud si přejete zhubnout, ubývající fáze měsíce je vhodným obdobím. Za pomoci kreativní vizualizace si představujte postavu, po které toužíte, mějte představu o tom, kolik kilogramů chcete zhubnout, nejlépe i v jakém časovém rozmezí. Poté odevzdejte vesmíru vaše nadbytečná kila prostřednictvím vizualizace.

Další úplněk nastává 23.3.2016 ve 13:01 a nese magický název Červí úplněk. Pro zjištění dalších úplňků navštivte tento kalendář úplňků.

Úplňková afirmace: Jsem vděčný za svoji zdravou a milující rodinu. Děkuji za nové možnosti, inspiraci, lásku, osobní a profesní úspěchy a bohatství, které je ke mně na cestě. To vše tady a teď přijímám.

 
  • 1.1K
    Shares
Loading...