Zákon dávání a přijímání (Deepak Chopra)

Druhým spirituálním zákonem úspěchu je zákon dávání a přijímání, který je založen na tom, že vše ve vesmíru funguje skrz dynamickou výměnu.

Vaše tělo je neustále v dynamické výměně s vesmírem, vaše mysl dynamicky interaguje s myslí vesmíru, vaše energie je výrazem vesmírné energie.

Jelikož mezi vaším tělem, duchem a vesmírem probíhá neustálá dynamická výměna, zastavení energie by bylo stejné jako zastavení krevního oběhu. Kdykoliv dojde k zástavě oběhu krve, krev se začne shlukovat a srážet. Stejně tak se chová i energie.

Z tohoto důvodu je k udržení cirkulace hojnosti, bohatství, prosperity a všeho ostatního nutno dávat a přijímat.

Nejjednodušším způsobem, jak do svého života získat to, po čem toužíte, je pomoci ostatním kolem vás získat to, po čem touží oni. Jako malý jsem často slýchal: “Nemůžeš jít k někomu na návštěvu bez dárku”. Možná si říkáte: “Proč bych měl někomu dávat dárky, když nemám dostatek pro sebe?”

Můžete přinést lísteček s vašimi pocity, které máte z dané osoby, může to být kompliment, modlitba, pochvala nebo cokoliv jiného. Právě takové dárky mají enormní sílu.

Objetí nebo kompliment může mít pro druhé větší význam než materiální dar.

Vyzkoušejte si sami zákon dávání a přijímání:

  • Dejte dárek někomu, s kým se setkáte, ať je to jen kompliment, květina nebo modlitba. Nemateriální dary mají ve skutečnosti největší sílu.
  • Vděčně přijměte jakýkoliv dar, který vám život dá. Buďte otevřeni přijímat, ať je to materiální či nemateriální dar.
  • Tiše každému přejte štěstí, radost a důvod ke smíchu, veselí. Dáváním a přijímáním materiálních i nemateriálních darů, lásky, ocenění a uznání bude bohatství nadále kolovat vaším životem.

Učiňte toto rozhodnutí a rozdávejte dary kdykoliv a za jakékoliv okolnosti. Čím více budete dávat, tím více budete dostávat. Zároveň se upevní vaše víra v zázračný účinek tohoto zákona a s přijímáním vzroste vaše schopnost dávat.

Mějte rovněž na paměti, že jen samotná myšlenka na dávání má velký vliv na váš život. Myšlenky mají ohromnou sílu proměňovat a měnit vás a svět kolem vás.

Přeloženo z knihy The Seven Spiritual Laws of Success (Deepak Chopra)

 
  • 13
    Shares
Loading...