Zákon přitažlivosti: Co to je a jak funguje?

Pokud jste někdy slyšeli o zákonu přitažlivosti, hádám, že to bylo ve filmu Tajemství. A pokud ne v Tajemství, pak to bylo v nějaké knize nebo článku o pozitivním myšlení nebo seberozvoji.

Zákon přitažlivosti je jedním z mnoha zákonů, které fungují nepřetržitě a ovlivňují naše životy každý den, ať už pozitivně nebo negativně.

Co je to zákon přitažlivosti

Zákon přitažlivosti říká, že to, o čem často přemýšlíme, přitahujeme do našich životů. Funguje to podobně jako magnet; pokud často přemýšlíme nad tím, jak málo peněz máme, jak si je nezasloužíme, jak je nemožné vydělávat dvakrát tolik, kolik teď vyděláváme, nebo jak špatné peníze jsou, přitáhneme k sobě přesně to, nad čím přemýšlíme. Nedostatek peněz. Nečekané výdaje.

Podobně je to se vztahy. Pokud si opakujeme myšlenku, že si nikoho nezasloužíme nebo že potkáváme jen osoby, které buď nepracují nebo jsou nevěrné, budeme do našich životů přitovat další osoby, které nepracují nebo jsou nevěrné. A nebo budeme na lidi kolem působit jako repelent, protože si často opakujeme v naší mysli a postupem času začínáme i věřit, že si nikoho nezasloužíme.

Tím, že to vyslovujeme nahlas nebo se někomu neustále svěřujeme s tím, že přitahujeme jen nevěrníky, budeme je přitahovat nadále. Utvrzujeme se v tom, že jsme magnetem na nevěrníky a postupem času se ani už nedivíme, když přitáhneme dalšího. Místo toho, abychom si uvědomili, že našimi myšlenkami přitahujeme takový druh lidí, začneme si stěžovat, že život není fér, nebo že jsme to už věděli a čekali, že přitáhneme dalšího nevěrníka. A co jiného může následovat než přitažení dalšího nevěrníka.

Zákon přitažlivosti funguje nepřetržitě stejně jako zákon gravitace. Není nutné ho nijak aktivovat, protože je už aktivní. Podle zákona gravitace jsme my nebo různá jiná tělesa přitahováni k zemi. A podle zákona přitažlivosti k sobě přitahujeme to, o čem často přemýšlíme a čemu věříme.

Se zákonem gravitace toho moc změnit nemůžeme, za to se zákonem přitažlivosti můžeme. Můžeme změnit naše myšlenky, pocity a víru, čímž změníme všechno, co k sobě přitahujeme; osoby, příležitosti, peníze, zdraví, tedy celý život.

Zákon přitažlivosti funguje tak precizně a občas i tak rychle, že většina z nás tomu říká “náhoda”. Přemýšleli jste nad někým a během pár minut jste ho potkali nebo vám zavolal? Mluvili jste o tom, jak rychle vám unikají peníze z peněženky a během pár dnů se vám rozbila pračka?  

Jak začít pracovat se zákonem přitažlivosti

Popřemýšlejte nad tím, co vás trápí, nebo co nepříjemného vám neustále vstupuje do cesty. Je to nedostatek peněz? Jsou to špatní lidé? Je to špatné zdraví nebo nezdravá tělesná váha? Je to nefungující vztah?

Jakmile identifikujete, co to je, změňte vaše myšlenky a způsob, jak o dané věci nebo situaci mluvíte. Zákon přitažlivosti vyžaduje čas, správné myšlenky a neochvějnou víru, proto neočekávejte výsledky přes noc. Místo toho na sobě pomalu pracujte, přestaňte se vašim známým svěřovat s tím, jaké nevěrníky potkáváte, jak málo peněz máte nebo jak si nemůžete dovolit letět na dovolenou. Přestaňte věřit tomu, že si nic nezasloužíte nebo že se v životě nikam nedostanete. Přestaňte sami sebe přesvědčovat, že život není fér.

Dělejte malé kroky každý den, které vás postupně dostanou tam, kam chcete. Věřte, vizualizujte si váš gól, připomínejte si často, že jste už na cestě ke svému snu. Samozřejmě, že je jednodušší věřit v neúspěch než v úspěch, ale proč tomu nedát šanci? 

Všechno, co chcete a po čem toužíte, už existuje. Jediné, co vám brání v tom mít to nebo dosáhnout toho, jsou vaše myšlenky.

 
Loading...