Naše znamení zvěrokruhu je určeno polohou slunce ve chvíli, kdy spatříme světlo světa. Pokud jste se vy nebo někdo kolem vás narodil mezi 22. prosincem a 20. lednem, můžeme o této osobně mluvit jako o Kozorohu.

Kozoroh je spolu s Býkem a Pannou zemským znamením a jejich vládnoucí planetou je Saturn. Je to desáté znamení horoskopu a nejlépe vychází, co se týče vztahů, s Býkem, Rybami, Vodnářem a Štírem. V astrologii je toto znamení vyobrazováno jako horská koza.

Pojďme se podívat na sedm zajímavostí o Kozorozích, které vás možná překvapí!

zajímavosti o kozorozích

1. Kozorozi se jen tak s ničím nespokojí

Kozorozi se ostatním mohou zdát jako tvrdohlaví a nenasytní, ale je to jen proto, že mají neuvěřitelně vysoké standardy, a to jak pro sebe, tak i pro lidi kolem sebe. To z nich dělá pilné pracovníky, kteří často dosáhnou úspěchu ve svém životě a obdivuhodně bojují za to, v co věří, i když je ostatní lidé zpochybňují nebo tvrdí, že na to nemají.

Pokud si Kozoroh stanoví jasný cíl, má už půlku práce za sebou. Stanovení cíle mu totiž zabere nějaký čas a stojí ho to spoustu energie. Svůj cíl nebo sen vidí podobně jako býk červenou plachtu, tedy pokud něčeho chtějí dosáhnout, jdou po tom hlava nehlava.

2. V Kozoroha můžete mít důvěru

Logicky smýšlející, praktický a vždy zodpovědný, Kozoroh pochopí fakta o jakékoli situaci a lze se na něj spolehnout prakticky s čímkoliv, s čím je potřeba pomoci. Jejich vládnoucí planeta Saturn jim často dává rozumový náskok před ostatními a spíše než aby se řídili citem, zapojí do akce rozum a moudrost.

Pokud jste se ocitli v těžké situaci, se kterou potřebujete pomoci, neočekávejte, že vás bude Kozoroh celý den uklidňovat a objímat. Místo toho vám dá velmi moudré a rozumné rady a pomůže vám s nalezením toho nejlepšího možného řešení.

3. Pokorná koza

Ačkoli s těmito astrologickými kozami nikdy nechcete zkřížit rohy, když Kozoroh udělá chybu nebo si uvědomí, že něco pokazil, začne pracovat na vyřešení problému, místo aby bránil svou hrdost, jako to dělají třeba zrozenci ve znamení Berana nebo Lva. Nedělá mu žádný problém přiznat svou vlastní chybu nebo se omluvit, a místo toho, aby se utápěl v tom, proč se tak stalo, začne hledat to nejlepší možné řešení.

4. Kozoroh jde svojí vlastní cestou

Plně vědomi svého okolí a v kontaktu se svými těly, Kozorozi jsou dokonalými pozorujícími a často vidí a vnímají věci, které ostatní přehlíží nebo spíše nechtějí vidět.

Kozoroh (zejména v dětství) se ostatním může zdát divný, samotářský, nebo odlišný. Není to proto, že by byly černou ovcí v davu bílých ovcí, ale zcela odlišným zvířetem; kozou, která si je vědoma svých cílů a ví, že pokud chce dosáhnout jiných výsledků než ostatní, musí jít jiným směrem a mít jiné myšlení.

5. Tichá voda břehy mele

Zatímco ostatní spí, Kozorozi přemýšlejí o svých životních cílech nebo na nich pracují. Kozoroh je od přírody jedním z nejambicióznějších znamení horoskopu a pokud se něčím nadchne, tvrdě na tom pracuje, ať je to cokoli. Většinou pracují na svých snech v tichosti a o samotě, protože jim to tak vyhovuje a nic je nerozptyluje.

Kozoroh, který ještě před půl rokem jezdil starou Octavií, vás může překvapit luxusním novým BMW, a pokud byste ho v jeho novém autě neviděli, zřejmě byste se o tom ani nedozvěděli. Kozoroh nemá povahu chlubit se a ukazovat ostatním, co mají nebo co si zrovna pořídili. Kozorozi jsou v těchto věcech velmi diskrétní, podobně jako Býk.

6. Kozoroh potřebuje čas

Pokud jde o záležitosti srdce a vztahy jako takové, Kozoroh je v tomto směru velmi opatrný a není typem, který by okamžitě skočil do nového vztahu nebo se střemhlav stěhoval k druhé polovičce. Kozoroh se dokáže zamilovat na první pohled, ale dává si jakousi rezervu „co když to není ten/ta pravý/pravá.“ Kozoroh pozoruje svého partnera, zkoumá, co mají společného a zda to je ideální partner pro život. Dalo by se to přirovnat ke zkouškovému období; ve skutečnosti na vás nic nezkouší, ale potřebují jen čas. Je to přirozená vlastnost, protože mají tak trochu strach z odmítnutí nebo neopětované lásky.

Začátek vztahu s Kozorohem může chvilku trvat, ale jakmile otevřou své srdce a nabydou ve vás důvěru, uvidíte, že to bude stát za to!

7. Věrnost

Pokud Kozoroh otevřel své srdce a rozhodl se být součástí vašeho života, můžete očekávat příjemný, harmonický vztah, ve kterém Kozoroh nehraje na to, kdo je, má nebo dal víc. Kozoroh bude od vás očekávat stejnou dávku investice času, energie a lásky, kterou vám dá sám, a stejně tak bude vyžadovat chvilku o samotě nebo svobodu v tom, co ho baví, aby mohl nabrat novou energii.

Kozorozi si velmi váží svých partnerů a mají ve zvyku je zahlcovat dary ve formě komplimentů, motivace a ochrany, spíše než hmotnými dary. Ale nezoufejte! Určitě vám koupí i puket květin nebo vás pozvou na romantickou večeři, jen pro ně materiální dárky zkrátka nejsou tak hodnotné!