Zuby jsou jedním z nejčastějších snových symbolů. Není to proto, že by pro nás byly zuby tak důležité, že bychom o nich neustále přemýšleli a tyto myšlenky se poté promítly do našich snů. Je to spíše proto, že představují něco mnohem významnějšího.

Zuby symbolizují to, čeho si v životě vážíte a jak jste spokojeni s tím, kým jste. Představují také váš pocit vlastní hodnoty a sebeúcty, a finance, což je důvod, proč sny o zubech lidi už odjakživa děsily.

Co znamená sen o zubech? To se dozvíte níže! A ne, nebojte. Sny o zubech neznamenají smrt, jak se traduje!

sen o zubech

Sen o vypadaných zubech

Vidíte-li ve snu vypadávat zuby, je to pravděpodobně známka nějakých vašich skrytých obav a/nebo starostí, které máte a které vás dosti trápí, nebo to může být znamení, že budete mít potíže s financemi. Vypadané zuby mohou také představovat strach nebo obavy ze společenských situací, jako je např. mluvení na veřejnosti, rande nebo schůzka s někým, dála také pocit viny, smutek nebo sexuální deprivaci.

Zdá-li se vám o tom, že vám vypadávají zuby, nejedná se ani tak předpověď budoucí události, jako spíše o snahu o pochopení a zpracování určité zkušenosti a s ní spojených emocí. Je možné, že jste se nedávno potýkali se stresem, úzkostí nebo nějakou jinou silnou emocí – tyto zážitky námi mohou otřást a změnit náš pohled na sebe sama.

Snění o ztrátě zubů může představovat takovou změnu v chápání sebe sama (např. ztrátu identity). Případně tento sen může odrážet pocit, že ztrácíte kontrolu nebo dokonce hodnotu jako osoba.

Sen o vytrhávání zubů

Sen o vytrhávání zubů může symbolizovat, že je ve vašem životě něco, čeho se musíte zbavit. Vytrhávání zubů ve snu může naznačovat, že si musíte udělat více času sami na sebe a přestat dávat tolik energie ostatním lidem. Možná se snažíte ostatním pomáhat, jak jen to jde, ale i vy potřebujete čas sami pro sebe, a i vy si zaloužíte tolik lásky a energie, kolik dáváte ostatním.

Sen o zkažených zubech

Sen o zkažených zubech je jakési symbolické znázornění „hniloby“ ve vašem životě. Mohlo by to značit jak to, že nemluvíte hezky o ostatních nebo máte tendence pomlouvat, ale také o tom, že nemluvíte ani hezky o sobě, což vám ve výsledku ještě snižuje sebevědomí..a zhoršuje život, protože slova mají moc tvořit naši realitu.

Zkažené zuby ve snu také představují neschopnost říct něco, co by mělo být řečeno. Možná se chcete svěřit ostatním ohledně vaší sexuality nebo věcech, které jste v sobě dlouho dusily, ale neříkáte je. Protože to v sobě neustále dusíte, upadáte do stresů nebo se cítíte, jako by vás vaše myšlenky „pojídali“ zaživa.

Sen o viklajících zubech

Pokud se vám ve snu viklají zuby, ale necítíte bolest, znamená to, že něco, co se zdálo jako bezvýchodné nebo beznadějné, se obrátí k lepšímu a podaří se vám najít řešení. Možná si z dané situaci odnesete i ponaučení.

Cítíte-li ve snu bolest nebo objeví-li se krev, značí to, že něco, co jste si mysleli, že je harmonické a bezproblémové, je pravým opakem (např. váš kamarád není tak opravdovým kamarádem, jak se zdál, nebo práce, která se vám z počátku zdála dobrá a bavila vás, začíná být stereotypní a vyčerpávající.)

Zdál se vám i jiný sen a zajímá vás, co znamená? Navštivte náš snář.

-

Zaujal vás tento článek? 

⬇️ Podpořte náš web zakoupením lahodné kávy pro radost 😊☕

Sdílejte tento článek 🙏