Cítíte se v poslední době napjatí a rozbolavělí? Bolí váš často hlava, špatně se vám usíná nebo se cítíte, jako byste chodili po trní? Masáž se již po staletí používá jako přirozený a holistický způsob zmírnění stresu, uvolnění napětí a relaxace. Existuje mnoho dobrých důvodů, proč by lidé měli zvážit pravidelné masáže. Tady je osm nejhlavnějších důvodů, proč zvolit tento nadčasov způsob zklidnění těla a mysli.

Zmírnění stresu a úzkosti

Masáž je jedním z nejlepších způsobů, jak se zbavit stresu a úzkosti. Při práci maséra na vašich svalech se v těle uvolňují endorfiny, které působí jako přírodní léky proti bolesti a zlepšují náladu.

Masáž může pomoci snížit hladinu stresového hormonu kortizolu a zároveň zvýšit hladinu serotoninu a dopaminu, neurotransmiterů „dobré nálady“. Výsledek? Klidnější a uvolněnější stav mysli i těla.

Bylo také prokázáno, že masážní terapie snižuje příznaky úzkosti a deprese. Studie ukazují, že masáž může snížit srdeční tep a krevní tlak, uvolnit napjaté svaly a pomoci vám dosáhnout celkového pocitu pohody.

S tolika výhodami pro tělo i mysl není divu, že masáž může pomoci „rozpustit“ váš stres. Pravidelná masážní terapie, třeba jen jednou měsíčně, může mít hluboký vliv na vaše dlouhodobé zdraví a štěstí.

Snižují bolest svalů

Masážní terapie uvolňuje zatuhlé svaly a pojivovou tkáň, zvyšuje flexibilitu a rozsah pohybu. Bylo prokázáno, že pravidelná masáž snižuje bolest u osob trpících chronickými problémy se zády nebo osteoartrózou. Výzkumy dokonce ukazují, že masáž může snížit intenzitu bolesti o více než 50 % ve srovnání s žádnou léčbou.

Masáž také zlepšuje krevní oběh a přivádí okysličenou krev do svalů a tkání. To pomáhá zmírnit uzly a srůsty a umožňuje svalům volněji klouzat a pohybovat se. Zvýšený krevní oběh také urychluje odstraňování odpadních produktů, jako je kyselina mléčná, která se ve svalech hromadí po aktivitě nebo zranění.

Masáž nejenže zmírní vaše současné bolesti, ale může také pomoci předcházet vzniku budoucích problémů. Udržování svalů pružných a ohebných snižuje pravděpodobnost natažení a natržení. Zatuhlé a ztuhlé svaly jsou náchylnější ke zranění, takže měsíční masáž se vyplatí investovat do vaší dlouhodobé mobility a pohodlí.

Zlepšují krevní oběh a průtok krve

Masáž má významný přínos pro váš krevní oběh a průtok. Krev roznáší kyslík a živiny po celém těle, takže zlepšení jejího oběhu je důležité pro vaše celkové zdraví a pohodu. Masážní terapie pomáhá několika způsoby:

  • Zvyšuje průtok krve v žilách a tepnách. Tlak při masáži pomáhá efektivněji pohybovat krví v cévách.
  • Snižuje srážlivost krve. Masáž snižuje shlukování krevních destiček, což může pomoci zabránit vzniku škodlivých sraženin.
  • Zlepšuje lymfatickou drenáž. Váš lymfatický systém pomáhá odstraňovat odpadní látky z tkání a masáž pomáhá stimulovat tok lymfy a její odtok. To může snížit otoky končetin a zlepšit funkci imunitního systému.

Podporou lepšího krevního oběhu a průtoku krve dodává masáž vašim buňkám a tkáním více kyslíku, podporuje hojení a zlepšuje schopnost vašeho těla zbavovat se odpadních produktů látkové výměny.

Postupem času si můžete všimnout, že vaše pokožka vypadá jasnější a je jemnější a že se vám uleví v místech bolesti nebo napětí. Zdravý oběhový systém je celkově důležitý pro dobré zdraví a dlouhověkost.

Posilují imunitu

Dobrá masáž může pomoci posílit vaši imunitu několika způsoby. Masáž pomáhá snižovat hladinu kortizolu, stresového hormonu, který může oslabovat imunitní systém. Nižší hladina kortizolu znamená, že vaše imunita má šanci posílit se.

Masáž také pomáhá zvýšit cirkulaci lymfy, která roznáší bílé krvinky po celém těle. Tyto bílé krvinky jsou nezbytné pro boj s infekcemi a odvrácení nemocí. Zlepšený tok lymfy jednoduše znamená, že váš imunitní systém může pracovat efektivněji při vaší ochraně.

Masáž podporuje uvolňování oxytocinu, „hormonu lásky“, který vám může pomoci cítit se dobře a uvolněněji. Uvolněný stav umožňuje, aby imunita vašeho těla fungovala na optimální úrovni. Stres a úzkost brzdí vaši imunitu, takže uvolnění při masáži pomáhá zajistit silnou obranyschopnost vašeho těla.

Pokud budete pravidelně chodit na masáž, posílí to vaši imunitu a odolnost vůči stresu, virům, a jiným negativním vlivům z okolí.

Podpora celkové pohody a relaxace

Masáž dělá zázraky pro vaše fyzické i duševní zdraví. Vaše tělo a mysl jsou hluboce propojeny, takže když je vaše tělo uvolněné a bez stresu, vaše mysl ho může následovat.

Masáž pomáhá uvolňovat endorfiny, které zlepšují náladu a působí jako přírodní léky proti bolesti. Snižuje také hladinu stresového hormonu kortizolu. Jemné, rytmické pohyby jsou uklidňující a pomáhají uklidnit ustaranou mysl.

Masáž také navozuje stav uvolnění, který usnadňuje usínání. Studie ukazují, že masáž zvyšuje delta vlny v mozku, které jsou spojeny s hlubokým spánkem. Masáž také snižuje příznaky nespavosti a neklidu.

Zlepšení spánku

Masáž má významný přínos pro kvalitu a délku spánku. Studie ukazují, že masážní terapie může snížit nespavost a zlepšit spánkový režim. Masáž také zvyšuje hladinu serotoninu, neurotransmiteru regulujícího náladu v mozku, který podporuje uvolnění a klid. Vyšší hladina serotoninu vede k lepšímu nočnímu spánku.

Kromě toho, masáž zároveň snižuje hladinu kortizolu, stresového hormonu, který vás může v noci udržovat vzhůru. Nižší hladina kortizolu zvyšuje pravděpodobnost, že budete snadno usínat.

Shrnuto a podtrženo, objednat se na pravidelnou masáž je jedním z nejlepších dárků, které můžete dát svému tělu i mysli. Uvolnění, úleva od stresu a další výhody, které pocítíte, vám přinesou mnoho klidných nocí plných kvalitního spánku. Pokud jste z Prahy, zkuste tyto masáže na Praze 8 a dopřejte svému tělu maximální úlevu.

Sbohem bolestem hlavy

Pokud trpíte na bolesti hlavy, masáž je tím pravým ořechovým. Při bolestech hlavy jsou často viníkem napjaté krční svaly. Masér může tyto uzly a zatuhlá místa uvolnit a uvolnit endorfiny, které působí jako přírodní léky proti bolesti.

Masáž zvyšuje průtok krve krkem a hlavou, což pomáhá uvolnit napjaté svaly, které mohou vést k bolestem hlavy. Když masér uvolňuje uzly na krku, ramenou a zádech, uvolňují se v těle endorfiny, které působí jako přirozené léky proti bolesti.

Masáž také pomáhá snižovat stres a úzkost, které mohou vyvolat bolesti hlavy z napětí a migrény. Úlevu vám může přinést už 30minutová masáž. U osob trpících chronickými bolestmi hlavy mohou pravidelné měsíční nebo dvoutýdenní masáže časem pomoci snížit četnost a intenzitu bolestí hlavy.

Až vás příště bude bolet hlava, zvažte, zda si místo sahání po prášcích proti bolesti neobjednat masáž. Zkušený masér vám může ulevit od bolesti hlavy a pomoci vám cítit se opět sami sebou – přirozeně a komplexně.

Zmírňují příznaky artritidy

Artritida způsobuje zánět kloubů, který vede k bolesti, ztuhlosti a snížení rozsahu pohybu. Masážní terapie může pomoci zmírnit tyto nepříjemné příznaky artritidy.

Masáž pomáhá uvolnit napjaté svaly a pojivovou tkáň obklopující klouby. Tím se uvolní nahromaděný tlak a napětí a umožní větší volnost pohybu. Masáž také zlepšuje prokrvení kloubů, což snižuje zánět. Zvýšený průtok krve přivádí do oblasti více kyslíku a živin a odstraňuje odpadní látky.

Masáž přizpůsobená artritidě se může zaměřit na jemné pohyby, tlakové body a tahy, které zahřejí svaly a uvolní napětí v oblastech, jako jsou např:

  • krku a ramenou
  • boky
  • kolena
  • Dolní část zad

Po masáži můžete zaznamenat výrazně menší bolest a ztuhlost. Vaše klouby a svaly by měly být uvolněnější a pružnější. Účinky bývají kumulativní, takže pravidelné masáže mohou pomoci zvládnout vzplanutí artritidy a udržet vás pohodlně pohyblivé.

Masáže lze používat samostatně nebo v kombinaci s dalšími léčebnými postupy, jako jsou léky, cvičení a fyzikální terapie. Pokud tedy trpíte artritidou, zvažte rezervaci masáže – vaše klouby vám poděkují! Trocha láskyplné péče vám pomůže zmírnit nepříjemné pocity a zlepšit kvalitu života.