Zdá se vám často o jednom a tom samém domě a přemýšlíte, co by to mohlo znamenat? Opakující se sny mají často hlubší význam než ty, které se nám zdají jednou za čas. Častokrát se nám snaží něco říct a dané symboly nebo scenérie se budou ve snu opakovat tak dlouho, dokud se něco nezmění, nebo dokud si něco neuvědomíme.

Starý dům

Opakující se sny o starém domě často představuje pocity spojené s vaší minulostí. Starý dům ve vašem snu je symbolem něčeho z minulosti, co je třeba znovu „navštívit“ nebo otevřít.

Možná se vám v poslední době zastesklo po vašem dětství nebo jste uvažovali nad tím, jak daleko jste ušli. Sen o starém domě je znamením, že byste měli dělat znova to, co vám dělalo v minulosti radost nebo přinášelo štěstí.

Jelikož dům také představuje bezpečí a stabilitu, starý, opuštěný nebo zchátralý dům ve snu by mohl značit, že se momentálně necítíte úplně zabezpečeně nebo stabilně. Podobně jako starý dům potřebuje rekonstrukci, aby znova vypadal dobře, i vy takovou „osobní rekonstrukci“ možná potřebujete.

Luxusní dům nebo vila

Velký, honosný dům ve vašich snech často představuje vaši touhu po úspěchu a hojnosti. Čím větší a honosnější dům, tím silnější je tato touha.

Vila s mnoha místnostmi znamená, že máte velké sny, jen nevíte, jaký další krok udělat. Nevíte, jak začít. Každý pokoj představuje něco jiného ve vašem životě, co chcete rozvíjet nebo zažít.

Celková vznešenost a velkolepost domu odráží vaše ambice a touhy dosáhnout větší prosperity a žít rozsáhlý život bez omezení. Tyto typy snů se často objevují, když se cítíte omezeni v některé oblasti svého života a toužíte po větší svobodě a blahobytu.

Například, pokud pracujete od pondělí do pátku, a přesto každý měsíc končíte se stejnou výplatou a stejnými výdaji, sen o luxusním domě představuje vaši podvědomou touhu to změnit, ikdyž nevíte jak.

Vaše mysl vám dává možnost nahlédnout do toho, co by mohlo být, kdybyste udělali nějakou změnu, a motivuje vás pracovat na tom, aby se vaše sny o úspěchu staly skutečností.

Dům s mnoha místnostmi

Dům s více místnostmi představuje různé aspekty vašeho života a možnosti, které se vám vybízejí. Každý pokoj může představovat jinou část vás samých, jako je váš pracovní život, rodinný život, kreativní nebo duchovní stránka. Tento sen vás může povzbuzovat k tomu, abyste prozkoumali a rozvinuli více z těchto různých aspektů toho, kým jste.

Například, pokud procházíte domem s řadou místností, ale jen jedny dveře jsou otevřené, mohlo by to znamenat, že je na čase otevřít i jiné dveře – např. začít nový koníček, cestovat, změnit práci nebo zkrátka udělat nějakou změnu.

Obzvláště pokud jsou ve snu přítomny klíče, ať už je vidíte v zámku nebo je držíte v ruce, znamená to, že je na čase udělat změnu a nečekat na to, že za váš ty dveře otevře někdo jiný.

Dále, pokud jste právě po rozchodu nebo jste o něco přišli a truchlíte, sen o mnoha místnostech nebo dveřích je útěchou a zároveň připomínkou, abyste nezavírali své dveře, protože existuje tolik jiných možností.

Stav a lokalita domu prozradí hodně

Stav domu ve vašem snu dokáže mnohé prozradit. Tady je několik možností:

  • Rozbitý nebo poškozený dům může naznačovat pocity nestability nebo problémy ve vás samých. Poškození domu může představovat aspekty vašeho života, které potřebují „opravu“ nebo uzdravení.
  • Nový dům ve snu často symbolizuje pozitivní změny, nové začátky a příležitosti k budoucímu růstu. Může představovat nový začátek a šanci zlepšit svůj život.
  • Snění o podzemním nebo suterénním domě může znamenat skryté emoce, tajemství nebo touhy, které jste pohřbili hluboko uvnitř. Sen vás nabádá, abyste tyto své části vynesli na světlo.
  • Dům v lese naznačuje touhu uniknout od stresu každodenního života a znovu se spojit s přírodou. Znamená to potřebu větší samoty, klidu a jednoduchosti.
  • Starý dům v havarijním stavu („před spadnutím“) může představovat zanedbané části vás samých, které vyžadují pozornost a péči. Sen vás vybízí k zamyšlení nad oblastmi vašeho života, které vám připadají zastaralé, opotřebované nebo nenaplňující.
  • Dům z dětství představuje vaši touhu vrátit se zpátky do doby, kdy jste neměli žádné starosti. Častokrát se objevu ve chvíli, když je někdo pod tlakem nebo stresem.