Blíženci mají všeobecně špatnou pověst – zřejmě proto, že jejich horoskop představuje symbol dvojčat nebo dvou lidí. Tento symbol je často vnímán jako dvě tváře nebo masky, ikdyž ve skutečnosti to nemá s falší vůbec nic společného.

Všechna znamení zvěrokruhu mají své slabiny, nejen Blíženci, ale vzhledem k tomu, že jsou jedním z nejvíce nenáviděných znamení, rozhodla jsem se vypsat jejich deset negativních vlastností. A ne, se dvěmi tvářemi nemají nic společného.

Netrpělivost a neklid

Blíženci jsou neustále v pohybu – jejich mysl neustále pracuje s novými nápady a úkoly. Mají spoustu energie a snadno se nudí. Nehybné sezení nebo nicnedělání je pro ně utrpením.

Jsou také velmi netrpěliví. Čekání ve frontách, dlouhá jednání a uvíznutí v dopravní zácpě je naprosto vytáčí. Nejsou agresivní a častokrát frontu vystojí. Uvnitř nich to ale vře a ještě týden poté budou o té kilometrové frontě se všemi mluvit.

Většna Blíženců žije podle hesla, že „nemají čas na to ztrácet čas,“ takže dělat něco nepodstatného, nebo spíše nedělat vůbec nic, je pro ně naprostým utrpením.

Nedůslednost

Blíženci jsou známí tím, že jsou tak trochu všude. V jednu chvíli chtějí jít ven, v druhou zůstat doma. Nebo se s velkým nadšením pustí do nového koníčku, ale o týden později od něj upustí. Kvůli této neklidné povaze je pro Blížence těžké dotáhnout úkoly do konce a dokončit je. Potřebují rozmanitost a jsou nevrlí, když dělají den co den to samé.

Co se týče práce, Blíženci jsou velmi důslední a pracovití. Ale jakmile přijde na koníčky nebo osobní projekty, častokrát něco začnou a než to dokončí, už dělají další věc.

Blíženci by si měli pamatovat, že je lepší dělat jednu věc na 100% než 10 věcí na 10%. Astrologie není osudem ale ukazatelem, takže pokud se Blíženec rozhodne něco nedokončit, není to kvůli špatnému postavní hvězd, ale jejich nedůslednosti a neschopnosti vydržet u jedné věci.

Přílišné přemýšlení

Blíženci jsou známí tím, že o všem příliš přemýšlejí. Je těžké najít v češtině výraz, který by perfektně popsal tuto vlastnost, ale angličtina jeden takový má – overthinking.

Jejich rychlá mysl se může točit v nekonečných kruzích a zvažovat všechna pro a proti. To vede k vážné nerozhodnosti i při drobných rozhodnutích.

Dále si také berou slova ostatních příliš osobně a celé dny pak přemýšlejí o tom, co jim kdo řekl, nebo litují toho, proč nezareagovali a něco dané osobě neřekli.

Merkur, planeta komunikace, která vládce Blížencům, z nich dělá počítače, které neustále přijímají a zpracovávají informace, tak není divu, že 24/7 jen myslí..ikdyž si myslí, že nemyslí!

Povrchnost

Nevím, zda je povrchnost ten ideální termín, ale jak jsem zmínila již výše, místo toho, aby Blíženec udělat jednu věc perfektně, udělá dvacet věcí průměrně.

Není to vůbec proto, že by neměli cit nebo nechtěli jít hlouběji, ale jejich neustále pracující mysl se postupem času začne nudit a pokud nezmění aktivitu, začnou se nudit a častokrát skončí dříve, než začali.

Dobrou zprávou ale je, že Blíženci jsou vytrvalí, takže pokud něco začnou a poté se pustí do něčeho nového, častokrát se později vrátí k té první věci a dokončí ji.

Nepředvídatelnost

Blíženci jsou neuvěřitelně nepředvídatelní. V jednu chvíli se mohou zdát naprosto nadšení pro nějaký nápad nebo projekt a vzápětí ztratí zájem a přejdou k něčemu jinému. Nebo se jednoho dne sbalí a den na to už sedí v letadle nebo autě a mizí pryč.

Stojí za tím náladovost nebo touha dělat něco jiného? Těžko říct, ale přikláněla bych se k druhé možnosti. Blíženci totiž potřebují neustálou stimulaci a rozmanitost, takže pokud upadnou do stereotypního života nebo si jednoho dne uvědomí, že je to, co dělají, už nebaví, jednoduše se seberou a jednou pryč, nebo začnou dělat něco jiného.

Znuděný Blíženec je jako ryba bez vody. K tomu, aby byly spokojení potřebují nějakou aktivitu, vzrušení a barvitost.

Nervozita

V astrologii, každé znamení ovládá určitou část těla. Například poslední znamení (Ryby) ovládají poslední část těla, tedy nohy a chodidla. Blíženci jsou třetím znamením a ovládají mozek, paže, ruce a nervy. A právě tyto části trpí nejvíce.

Nervozita je pro Blížence něco tak běžného jako motor pro auto. Je to jejich součást, se kterou se buď naučí pracovat, nebo ji nechají je ovládat. A jak se taková Blíženecká nervozita projevuje?

  • Neklid a nervozita, když musí sedět v klidu (klepání nebo třepání končetinami)
  • rychlé mluvení nebo klopýtání ve slovech při rozhovoru s novými lidmi
  • potíže s navazováním očního kontaktu
  • neschopnost se uvolnit v neznámém prostředí

Předstírání

„Jaká byla dovolená?“ „Super, konečně jsem si odpočinula,“ řekne Blíženkyně, která měla konečně dva dny volna, během kterých uklidila celý dům, navařila pro celou rodinu, pohádala se s manželem a dovezla do servisu auto, které se jí rozbilo.

Pro Blížence je těžké dát najevo, že něco není v pořádku. Není to proto, že by se styděli, ale neradi se před ostatními ukazují jako „slabší“ nebo „zranitelní.“ Také se neradi baví o negativitě nebo osobních problémech.

Mají tendenci své pocity spíše dusit v sobě a tvářit se šťastně, než aby byli k ostatním upřímní. Může to působit falešně nebo neupřímně, ikdyž ve skutečnosti většinou něco předstírají jen proto, aby se vyhnuli problémům nebo aby se konverzace na dané téma nerozvíjela.

Na druhou stranu, pokud máte podezření, že je něco skutečně trápí nebo „pojídá zaživa,“ ikdyž se tváří že ne, určitě stojí za to je „donutit“ otevřít se nebo jim narovinu říct, že nevypadají ok.

Neschopnost vyjádřit city

Jakožto vzdušné znamení, Blíženci mají problém vyjadřovat své emoce. Častokrát dávají přednost vtipkování a lehkému humoru před vážnými rozhovory, protože jít do hloubky je jim nepříjemné.

Není to tak, že by neměli city, ale není pro ně příjemné se před ostatními otevřít nebo uronit slzy. Naopak, když jsou o samotě, občas cítí až moc. A představte si, jak takový rozcitlivělý Blíženec, jehož mozek pracuje 24/7, vypadá. Nejsou to jen slzy, ale touha vše ventilovat (většinou skrze psaní) nebo utéct někam daleko.

Nevím, zda to je úplně negativní vlastnost, ale je to určitě něco, co se Blíženci mohou naučit nebo na čem můžou pracovat. Obzvláště pokud má daná osoba vodu v jejich horoskopu, např. Měsíc v Raku.

Útěkářství

Přijde-li na problémy, konfrontaci nebo neschopnost něco nadále řešit, Blíženci utíkají pryč. Mohou se např. vydat na improvizovaný výlet nebo náhle opustit zaměstnání, aby se vyhnuli řešení daného problému.

Blíženci mají tendenci problémy spíše intelektualizovat, než řešit emoce. Tento analytický přístup se často vymstí, protože problémy zůstávají pod povrchem. Jen proto, že neotevřou dopis nebo email ještě neznamená, že problém mizí.

Berou si vše příliš osobně

Hvězdná dvojčata mají často problém oddělit kritiku své práce nebo činů od kritiky sebe sama jako člověka. Mají tendenci být přecitlivělí na jakoukoli negativní zpětnou vazbu a považují ji za osobní útok, i když to tak není myšleno.

Když se Blíženci cítí napadeni, ikdyž ve skutečnosti je jen někdo kritizuje, jejich prvním instinktem je vyrazit a oplatit útok. Je pro ně těžké vidět situaci objektivně. Tato přecitlivělost může napínat profesní i osobní vztahy.

Vzhledem k tomu, že mozek a mysl vládne jejich znamení, jsou to slova spíše než akce, která jim ubližují, a která si berou příliš osobně.