Máte někdy pocit, že se vám všechno děje naschvál? Že se vám v ničem nedaří, i když se snažíte ze všech sil? Možná za tím stojí něco víc než jen smůla nebo náhoda. Možná je to karma z minulých životů nebo špatných skutků, které vás pronásledují.

Co je karma a jak funguje?

Karma je skrytá síla, která řídí náš osud. Je to spirituální princip, podle kterého naše činy a úmysly, ať dobré nebo špatné, mají důsledky. Karma určuje, jak se nám v životě daří a jaké příležitosti a výzvy nám přináší.

Karma je neustálý cyklus, ve kterém naše činy vytvářejí důsledky, které zase ovlivňují naše budoucí činy. Když děláme dobré skutky s čistým úmyslem, vytváříme pozitivní karmu. To přitahuje do našeho života radost a požehnání. Naopak špatné činy a záměry produkují negativní karmu a přitahují neštěstí a trápení.

Pokud však děláte vše správně a s dobrým úmyslem, a i přesto se na vás lepí smůla, je velká šance, že za tím stojí karma z minulého života. Možná jste v minulém životě byli lakomí, drzí, namyšlení, panovační, nebo jste ke všemu přistupovali s neúctou, a v tomto životě sklízíte to, co jste v tom minulém zaseli.

Známky toho, že se vám v životě nahromadila negativní karma

Pokud se ve vašem životě opakují stejné nešťastné události nebo problémy, mohlo by to být známkou špatné karmy. Tady je pár znamení pro ujištění, že máte skutečně co dočinění s karmou a ne něčím jiným:

Opakující se nehody nebo zranění

Ať si dáváte jakkoliv velký pozor, často se vám stávají nehody, úrazy, nebo neustále bojujete s nějakou nemocí. Vaše minulé činy mohly způsobit nerovnováhu v energii, která se nyní projevuje jako neštěstí. Mohou to být nemoci typu nachlazení nebo migrény, nebo úrazy, jako jsou škrábance. Někdy se to však může projevit i jako rýma, které se ne a ne zbavit nebo bolesti hlavy, na které nezabírají žádné léky.

Problémy v osobních vztazích

Pokud máte stále stejné problémy ve vztazích, jako jsou nedůvěra, žárlivost nebo hádky, mohla by za tím být špatná karma. Vaše minulé činy, jako podvádění, lhaní nebo ubližování ostatním, mohou zapříčinit karmickou nerovnováhu, která vám brání v budování zdravých vztahů.

Někdy se také můžete stát, že budete neustále přitahovat jeden a ten samý typ partnerů, např. alkoholiky, lenochy, zadlužené jedince nebo muže, kteří mají tendence hledat „potěšení“ jinde. To vše může pramenit z vašeho minulého života, kdy jste takové typy mužů sama vyhledávala nebo se jimi obklopovala.

Finanční potíže

Finanční problémy jako jsou dluhy, nedostatek příjmů nebo ztráta majetku, by také mohlo být způsobeno špatnou karmou. Vaše minulé činy, jako lakota, podvody nebo krádeže, mohou zapříčinit karmickou nerovnováhu, která vám způsobuje finanční potíže.

A ikdyž nemáte dluhy nebo jste nepřišli o majetek, možná žijete od výplaty k výplatě, máte pocit, jako by vám peníze protékaly mezi prsty nebo musíte neustále kupovat něco nového, protože se věci často rozbíjí.

Jak odstranit špatnou karmu

Přijměte odpovědnost za své činy

Přestaňte obviňovat ostatní za problémy ve vašem životě a přijměte odpovědnost za špatné věci, které jste udělali. Uvědomte si, že jste v minulosti mohli někoho zranit nebo ublížit. Přijměte, že jste udělali chybu, a rozhodněte se, že se z ní poučíte. Tím začnete proces odpouštění a uvolníte negativní energii.

Osobně bych doporučila najít si klidné místo a opakovat si afirmace typu, „přijímám plnou odpovědnost za své minulé činy – přijímám to, ale jsem připraven(a) to napravit.“

Odpustěte sobě i ostatním

Odpouštění je klíčem k odstranění špatné karmy. Začněte odpouštět lidem, kteří vám ublížili. I když se vám to bude zdát těžké, odpustit znamená osvobodit se od hněvu a nenávisti. Také si odpustěte vlastní chyby a nedostatky. Tím, že budete držet zášť, nic nevyřešíte. Odpusťte ostatním a sám sobě, ikdyž to není snadné.

Pomáhejte ostatním

Když pomáháte ostatním, dobro se vrací. Někdo tomu říká „bumerangový efekt.“ Vykonejte nějaký dobrý skutek, pomozte někomu v nouzi nebo podpořte charitativní organizaci. Dobré skutky neutralizují špatnou karmu a přitahují pozitivní energii.

Meditujte a vizualizujte

Pravidelná meditace a vizualizace vám pomůže očistit mysl od negativních emocí a myšlenek. Soustřeďte se na to, co chcete v životě manifestovat, a představujte si, „jaké to bude až to bude.“ Tím se zbavíte bloků a otevřete se přílivu pozitivní energie.

Rada na závěr

Ve světě duchovna se věří, že se negativní energie doslova „krmí“ negativní energií. Abyste se tedy zbavili negativní karmy, musíte do svého života vnést pozitivitu – pravý opak temna. Meditujte, odpusťte si, opakujte si pozitivní afirmace, pomáhejte lidem, přeberte plnou zodpovědnost za to, co jste v minulém životě udělali a snažte se dělat cokoliv, co vám dělá dobře a co zvyšuje vaše vibrace.