Sny jsou zajímavým jevem, který stále není možné vysvětlit. Někdo by řekl, že se jedná o sled toho, co jsme v ten den zažili nebo viděli. Jiný by zase řekl, že se jedná o prostředek, jak s námi komunikuje naše podvědomí.

Já osobně se přiklání k druhé variantě, protože většina snů, které osobně mám, nemají s tím, co jsem během dne dělala nebo viděla, nic společného. Častokrát to je něco, co jsem nikdy (nebo alespoň v poslední době) neviděla. Ani to není něco, nad čím jsem přemýšlela.

Pokud jste v poslední době měli sen o rybě mimo vodu, mohlo by vás zajímat, co tento zvláštní sen znamená.

sen o rybě

Co znamená sen o rybě mimo vodu?

Sny se nevykládají doslovně, ale skrze symboly, které se ve vašem snu objeví. V případě ryby mimo vodu to je voda a ryba. Voda ve snech představuje naše sny, hluboké touhy, emoce, ale také problémy. Hloubka vody často symbolizuje „hloubku“ nebo vážnost vašich problémů. Ryba ve snu pak může symbolizovat přímo vás nebo jinou blízkou osobu.

#1 Výklad

Sen o rybě mimo vodu má často dva významy. Tím prvním by mohlo být, že se doslova cítíte jako ryba mimo vodu. Možná se cítíte, že nepatříte tam, kde teď jste (škola, práce, země) a častokrát uvažujete nad tím, že to změníte. Možná jste nastoupili do nové práce, ale cítíte, že tam nepatříte, nebo že jste si tam nenašli svoje místo, a trápí vás pomyšlení na to, že byste měli tuto práci vykonávat po zbytek života. Možná často rádi cestujete a pokaždé, když se vrátíte zpátky do ČR, máte pocit, jako byste sem nepatřili, nebo jako by to nebyl váš domov.

Tento sen by tedy mohl naznačovat, že neděláte to, co vás naplňuje, nebo že nejste tam, kde byste chtěli být. Cítíte se, jako by vám něco v životě chybělo.

#2 Výklad

Druhým velmi častým výkladem tohoto snu je snaha něco udržet naživu, častokrát se to týká vztahů. Možná vám váš partner navrhl, že by bylo lepší, kdyby se vaše cesty rozešly. Vy se ale stále snažíte udržet váš vztah naživu, přesvědčováním nebo doufáním, že se věci udobří.

Tento sen značí, že místo toho, abyste se pohnuli směrem k vodě a začali tak znova žít, neustále se plácáte na břehu a doufáte, že se něco zlepší. Vaše podvědomí vám prostřednictvím tohoto snu říká, že pokud se nepohnete vpřed, budete se cítit jako ryba bez vody. Je na čase neplácat se v tom, co už nezměníte nebo co není správné, a začít znova žít a dělat to, co vás naplňuje.