Sny jsou série obrazů, myšlenek a emocí, které se nedobrovolně objevují v mysli během určitých fází spánku. Mohou být odrazem našeho podvědomí, ale také mohou symbolizovat něco mnohem hlubšího.

Sny o vlasech nejsou tak běžné jako třeba sny o vypadávání zubů, o hadech nebo o smrti, ale je určitě zajímavé, když se probudíte a snažíte se přijít na to, co se vám vaše mysl snažila říct prostřednictvím tohoto atypického symbolu. Co to znamená, když se vám zdá sen o stříhání vlasů, a to jak vašich vlasů tak i vlasů nekoho jiného?

V řádcích níže se podíváme na výklad tohoto snu.

Sen o stříhání vlasů význam

Symbolika stříhání vlasů ve snu

Vlasy jsou jednou z nejdůležitějších součástí našeho fyzického vzhledu. Mohou být znakem krásy nebo ošklivosti, zdraví nebo nemoci, mládí nebo stáří a mnoha dalších vlastností, které jsou viditelné pro ostatní.

Vlasy jsou způsob, jak se lidé vyjadřují a dodávají svému vzhledu osobitost. Vlasy ve snu mohou symbolizovat mnoho různých věcí. Někteří to považují za známku svého zdraví, jiní zase za vyjádření toho, jak dobře se o sebe starají. Vlasy jsou také symbolem ženskosti, krásy a osobní identity.

Sen o stříhání vlasů

Sen o stříhání vlasů má mnoho různých výkladů a význam tohoto typu snů závisí na zkušenostech a hodnotách každého jednotlivého člověka. Někteří lidé věří, že snění o stříhání vlastních vlasů znamená ztrátu nebo změnu identity, zatímco jiní si tento sen vykládají jako symbol pocitu sebevědomí. Některé teorie však naznačují, že tyto typy snů by mohly být výrazem úzkosti a strachu z vlastní sexuality.

Zatímco někteří lidé si mohou myslet, že tyto sny souvisejí se strachem z ostříhání vlasů, může být mnoho dalších důvodů pro tento opakující se sen, jako například nízké sebevědomí, nebo pocity bezmoci a nejistoty v bdělém životě.

Sen o stříhání vlastních vlasů

Sen o tom, že si sami stříháte vlasy, může být známkou toho, že máte pocit úzkosti z určité situace ve vašem životě. Může to také znamenat, že hledáte změnu v některém aspektu svého života nebo máte pocit, že musíte vzít věci do vlastních rukou.

Vzhledem k tomu, že vlasy symbolizují zdraví, tento sen vám může říkat, že děláte něco, co není dobré pro vaše zdraví. Možná je to nezdravá strava, nadměrné holdování alkoholu nebo čehokoliv jiného, ​​co škodí vašemu fyzickému zdraví.

V neposlední řadě, jak již bylo řečeno, sen o vlasech symbolizuje i naši identitu. Pokud vás například přitahuje stejné pohlaví, ale snažíte se to v sobě potlačit, je tento sen odrazem vašeho aktuálního stavu. Buď si nejste jisti, jaké pohlaví váš skutečně přitahuje a nemáte tedy jasno ve své sexualitě, nebo víte, že vás přitahuje stejné pohlaví, ale utlačujete to v sobě.

Sen o tom, že někomu jinému stříháte vlasy

Stříhání vlasů jiné osoby je intimní a osobní. Neměníte jen fyzický vzhled někoho jiného, ale také jejich celkový stav mysli. Stříhání vlasů někoho jiného může znamenat touhu po kontrole, nebo to může být váš způsob, jak se s někým znova sblížit. Mohlo by to také naznačovat nebojácnost a sílu postavit se něčemu novému nebo obtížnému.

Další běžnou interpretací snu o stříhání vlasů někoho jiného je žárlivost. Může to být také známka toho, že se cítíte zavaleni svými povinnostmi v životě nebo že máte pocit, že ostatní kontrolují, co děláte. Jako by nad vámi někdo stál a kontrolovat vše, co děláte. Pokud to zní jako něco, co se děje ve vašem osobním nebo profesním životě, posaďte se a popřemýšlejte.

Závěrem

Pokud jste snili o stříhání vlasů, může to symbolizovat změnu ve vašem osobním nebo profesním životě. Jak jsme již také zmínili, sen o stříhání vlasů je často spojen s vaším fyzickým zdravím a osobní identitiou, nebo sexualitou. Sny k nám promlouvají prostřednictvím symbolů, nikoli „doslovně“, proto doporučuji analyzovat vaši současnou situaci a podle toho jednat.

Originální verze našeho článku v angličtině zde.