Setkali jste se někdy s tříbarevným koťátkem nebo dospělou kočkou? Podle některých kultur jsou tříbarevné kočky, známé také jako „kaliko kočky“, nositelkami štěstí. Jejich černé, oranžové a bílé skvrny jsou považovány za znamení, že zvíře má zvláštní spojení s duchovním světem.

Zahlédnutí tříbarevné kočky na ulici nebo vaší zahradě je považováno za osudové znamení, které zvěstuje nadcházející prosperitu a radost. Tady je pár zajímavostí, pověr a duchovních významů těchto magických stvoření.

Duchovní význam tříbarevných koček

Tříbarevné kočky, v angličtině známé jako „calico“, jsou v mnoha kulturách po staletí uctívány pro svou krásu a duchovní význam.

Věří se, že tříbarevné kočky přitahují štěstí a prosperitu. Kvůli jejich tříbarevné srsti – oranžové, černé a bílé – prý v některých duchovních kruzích představují svatou trojici.

Někteří lidé považují tříbarevné kočky za nebeské posly, kteří přinášejí vedení a útěchu. Říká se, že jejich harmonická energie dokáže uklidnit ducha a zmírnit stres. Jejich kontrastní barvy symbolizují rovnováhu a jednotu.

Pokud máte tříbarevnou kočku, můžete se považovat za šťastlivce. Nejen kvůli jejich jedinečné kráse, ale také kvůli štěstí a duchovnímu vedení, které vám mohou přinést do života. 

Mýty a pověry o tříbarevných kočkách

Tříbarevné kočky se v průběhu let staly předmětem mnoha mýtů a legend. Podle lidové kultury (a především v Asii) se věří, že tato magická stvoření přinášejí svým majitelům štěstí a prosperitu.

  • Stará irská legenda říká, že ženy, které vlastní kaliko kočku, budou mít mnoho nápadníků a dříve se vdají. 
  • Ve Skotsku se zase věří, že kaliko kočky přinášejí do domu peníze. 
  • A na jihu Spojených států je vlastnictví tříbarevné kočky považováno za talisman pro štěstí.
  • V Japonsku si mořeplavci brali na své lodě tříbarevné kočky, protože věřili, že jim pomohou odehnat mořské démony a duchy.
  • Jedna pověra neznámého původu tvrdí, že se duchové a negativní entity bojí tříbarevných koček.
tříbarevná kočka

Legenda o duze

Jedna legenda praví, že když vznikla duha, kapky jejích barev dopadly na zem a daly tak vzniknout prvním kaliko kočkám. Proto jsou možná tříbarevné kočky po staletí symbolem štěstí, radosti a dobrých znamení.

Přináší tříbarevné kočky štěstí?

Pokud jste si nedávno pořídili tříbarevnou kočku, můžete se těšit na lepší zítřky! Podle lidové víry přitahují tříbarevné kočky štěstí a prosperitu. Kromě toho se věří, že pomáhají „odpuzovat“ negativní nebo temné energie v domě.

Tříbarevné kočky v historii

Kaliko kočky byly po staletí v mnoha kulturách uctívány pro svou vzácnost a krásu. Ve starém Egyptě byly tříbarevné kočky považovány za posvátné a směly se volně pohybovat v chrámech. V Japonsku se věřilo, že tříbarevné kočky přinášejí štěstí a odhánějí duchy moří, kterým byli Japonští mořeplavci vystaveni.

Vyjímečnost

Díky svému jedinečnému zbarvení jsou tříbarevné kočky poměrně vzácné. Tříbarevné jsou méně než 3 % všech koček. Navíc, pouze 1% kocourů má tříbarevný kožich! Pokud máte to štěstí a tříbarevnou kočičku vlastníte (nebo spíše ona vlastní vás), považujte se za šťastlivce. A pokud máte kocourka v těchto barvách, jste jedním z tisíce chovatelů, který má po svém boku něco tak vyjímečného.

Okouzlující osobnost

Tříbarevné kočky mají obvykle milou a láskyplnou povahu. Jsou inteligentní, hravé a milují pozornost. Rády se mazlí na klíně svých majitelů a vrní. Jejich přirozený šarm a radost ze života z nich dělají ideální společníky.

Pokud tedy máte tříbarevnou kočku, dobře se o ni starejte. Nejen pro její vzácnost a krásu, ale také pro štěstí a radost, kterou vám může přinést do života. Přijměte svůj malý živý talisman!

Závěrem

Tříbarevné kočky jsou důkazem toho, jak kreativní a štědrý vesmír je. Teď, když víte, co kožich vaší kočky skutečně znamená, možná se na ni začnete dívat jinak. 

Kaliko kočky jsou královnami šelmí říše a magnetem na štěstí. Kromě toho mají úžasnou schopnost odhánět negativní a temné energie a naopak přitahovat ty pozitivní. Domov bez tříbarevného parťáka zkrátka není domovem!

Doporučujeme: zednické práce Příbram