Pravděpodobně jste už slyšeli o astrální projekci a o tom, jak lidé tvrdí, že mohou svou duši vyvést ze svého fyzického těla a cestovat. Zní to možná divoce, jako z nějakého sci-fi filmu, ale ve skutečnosti existují lidé, kteří tvrdí, že to dokážou.

Možná jste dokonce přemýšleli o tom, že byste to sami zkusili. I když se tato myšlenka může zdát vzrušující, existují určitá rizika, která byste měli zvážit, než se pokusíte opustit své tělo prostřednictvím astrálního cestování.

Co je astrální cestování (projekce)?

Astrální cestování je mimotělní zážitek, při kterém se vaše astrální tělo oddělí od těla fyzického. Astrální tělo je v podstatě vaše duše nebo vědomí, které je při cestování propojeno s vaším fyzickým tělem skrze tzv. „stříbrnou šňůru.“

Při astrální projekci může vaše astrální tělo cestovat kamkoli. Mnoho lidí uvádí, že navštěvují přátele, vidí budoucí události nebo dokonce zkoumají různé dimenze.

Proč být opatrný

Astrální cestování se sice může zdát vzrušující, ale je třeba si uvědomit skutečná nebezpečí. Vaše astrální tělo je stále spojeno s vaším fyzickým tělem tzv. stříbrnou šňůrou, ale pokud se tato šňůra přeruší, může se vaše astrální tělo ztratit. V jiných dimenzích také existují zlomyslné entity, které se mohou pokusit vaše astrální tělo ovládnout nebo mu ublížit.

Chraňte se

Abyste se těmto nebezpečím vyhnuli, proveďte před pokusem o astrální projekci bezpečnostní opatření. Zaměřte svůj záměr na to, abyste zůstali ve spojení se svým fyzickým tělem. Vizualizujte si neproniknutelný štít z bílého světla, který obklopuje vaše astrální tělo a odpuzuje všechny negativní entity. Požádejte své duchovní průvodce, aby vás na vaší cestě chránili a vedli. Pokud vlastníte ochranné krystaly, obklopte se jimi.

V případě nepříjemných pocitů se okamžitě vraťte zpět

Pokud se kdykoli během zážitku budete cítit nepříjemně nebo v nebezpečí, přimějte se okamžitě vrátit do svého fyzického těla. Vaše bezpečnost by měla být nejvyšší prioritou, proto neváhejte a vraťte se, pokud se vám něco nezdá nebo ve vás vzbuzuje strach.

Astrální projekce může být při dodržení správných opatření vzrušujícím způsobem, jak prozkoumat nové dimenze reality. Vždy však dávejte přednost své bezpečnosti.

Cestujte přes den, ne v noci

Pokoušet se o astrální cestování v noci není úplně dobrý nápad. Váš spánkový cyklus a mozková aktivita neprospívají úspěšné astrální projekci.

Když se pokoušíte o mimotělní zážitek ve spánku, je pravděpodobnější, že se vám budou zdát živé sny, které mohou působit reálně, ale ve skutečnosti se o projekci nejedná. Váš mozek je ve spánku v jiném stavu, takže je pro něj obtížnější rozlišit realitu od představ.

Dále také riskujete, že přerušíte svůj přirozený spánkový cyklus. Většina lidí potřebuje pro optimální zdraví a fungování sedm až devět hodin spánku za noc. Opakované probouzení během noci kvůli pokusu o astrální projekci může vést ke spánkové deprivaci a s ní spojeným problémům, jako je únava nebo změny nálady.

Nebezpečí astrálního cestování

Astrální cestování může potenciálně vést k duševním poruchám. Vaše mysl může mít problémy s rozlišováním mezi astrální sférou a fyzickým světem, což může způsobit zmatek nebo dezorientaci. Během astrální projekce hrozí také riziko setkání s různými entitami, což může být pro nezkušené traumatizující.

astrální projekce

Fyzické poškození

Jakmile se astrální tělo tzv. „odpojí,“ to fyzické zůstává nechráněno, ve stavu podobném transu, a proto je zranitelné. Nemáte nad ním v podstatě žádnou kontrolu, proto je důležité předem meditovat, požádat o ochranu nebo kolem sebe pokládat ochranné krystaly.

Závislost

Někteří jedinci se mohou stát závislými na zážitcích z astrálního cestování a raději tráví více času mimo své fyzické tělo než v něm. Největší dopad to má na každodenní čínnosti nebo povinnosti, které odkládají, protože jejich touha cestovat mimo tělo je nezastavitelná

Posilujte svou energii

Astrální projekce vyžaduje velké množství duševní energie. Před pokusem o projekci vyzkoušejte meditaci, dechové cvičení nebo vizualizační techniky, které posílí vaše soustředění a rozšíří vaše vědomí. Čím více budete tyto techniky praktikovat, tím snadnější pro vás bude astrální projekce.

Jděte na to pomalu

Na zážitek z astrální projekce nespěchejte. Uvolňujte se při ní postupně, abyste umožnili plynulý přechod mezi fyzickou a astrální rovinou. Jakmile začnete vnímat příznaky projekce, jako jsou vibrace nebo pocity vznášení, zůstaňte klidní a hluboce dýchejte.

Dodržování těchto pokynů vám pomůže zajistit, aby vaše mimotělní cestování bylo bezpečné. Stejně jako při každé metafyzické praxi si však buďte vědomi svých limitů a neváhejte se vrátit do svého fyzického těla, pokud se necítíte bezpečně nebo nejste připraveni na to, s čím se můžete v astrální sféře setkat.

Závěrem

Pokud vás to láká, věnujte čas tomu, abyste se naučili, jak to dělat bezpečně a zodpovědně. Určitě to s sebou nese rizika, ale také hluboké zážitky. Důvěřujte své intuici, dbejte na opatrnost a rozhodněte se, zda vám potenciální odměna za to stojí.

V neposlední řadě respektujte astrální sféru a poznejte sami sebe, než se vydáte na příliš dalekou cestu. Se správným smýšlením a opatrností můžete najít nový vzrušující svět plný dobrodružství. Postupujte však opatrně, držte se při zemi a nedovolte, aby vám zvědavost přerostla přes hlavu. Existuje totiž velmi tenká linka mezi iluzí a realitou.