Svého přítele nebo manžela hluboce milujete, ale v poslední době jste ze svého sexuálního života frustrovaná. Ať se snažíte sebevíc, zdá se, že už vás v posteli nedokáže uspokojit. Kam se poděla vášeň? Proč musím každý orgasmus předstírat? Tato náhlá změna ve vás vyvolává obavy o váš vztah.

Než začnete myslet na nejhorší, existuje několik jednoduchých, praktických kroků, které můžete podniknout, abyste svůj sexuální život vrátili do správných kolejí.

Proč vás partner neuspokojuje

Pokud vám partner projevuje náklonnost pouze během sexu, je to varovný signál. Zdravé vztahy vzkvétají díky intimitě v každodenních chvílích, jako je objímání, držení se za ruce a smysluplné rozhovory. Pokud se nespojujete citově, je těžké se pak spojit i fyzicky.

Sobeckost

Sex by měl být oboustranně příjemným zážitkem mezi partnery. Pokud se váš partner zajímá pouze o své vlastní potěšení a nezajímá se o to vaše, je to známka toho, že vás neuspokojuje. Např. pokud se přítel uspokojí a myslí si, že tím celý sex končí, máte vedle sebe spíše sobce než intimního partnera. Orgasmus sice může trvat jen pár vteřin, ale to neznamená, že tím celý sex končí.

Nedostatek předehry

Pro mnoho žen je předehra zásadní pro vzrušení a orgasmus. Pokud váš partner předehru uspěchá nebo ji úplně vynechá, pravděpodobně vás sexuálně neuspokojí. Mluvte spolu a řekněte mu, že na předehře záleží. Zkuste zapálit svíčky nebo pustit příjemnou muziku a před samotným aktem mu sdělit, že toužíte po předehře.

Nedostatek vášně

Fyzická intimita by měla být vášnivá a intenzivní. Pokud vám sex připadá rutinní, nudný nebo bez vášně, váš partner vás pravděpodobně neuspokojí. Zpestřete to vyzkoušením nových poloh, míst nebo sexuálních hraček. Můžete také otevřeně a upřímně vyjádřit své touhy, abyste znovu zažehli jiskru.

Předstírání orgasmů

Některé ženy předstírají orgasmy, aby potěšily partnera nebo dříve ukončily sex. Předstírání je však známkou toho, že nejste sexuálně spokojená, a brání partnerovi, aby se dozvěděl, co skutečně potřebujete. Buďte ke svému partnerovi upřímná a řekněte, jak vás má uspokojit.

Nebojte se mu říct, co vás vzrušuje nebo co vás naopak nudí nebo dokonce přináší fyzickou bolest. Můžete mu také sama ukázat, co se vám líbí, nebo jaké pohyby by měl vykonávat. Pokud vás ani po snaze nedokáže uspokojit, možná je čas zvážit nalezení vhodnějšího milence.

Nepřitahuje vás

Dalším velmi běžným důvodem, proč vás přítel nemůže „udělat“ je fakt, že vás nepřitahuje. Možná si rozumíte na duchovní úrovni, ale sex není tím, co je pro vás míněno.

Zkuste popřemýšlet, zda cítíte ten lechtavý pocit „motýlů v břiše“ když vidíte přítele nahého. Také stojí za zvážení, kdo vás ve skutečnosti přitahuje. Dělá vám dobře, když vidíte jiné nahé muže nebo dokonce ženy? Snažte se přijít na to, co vás vlastně přitahuje nebo dělá dobře.

Komunikační problémy

Dalším problémem ve většině vztahů je nedostatek upřímné komunikace o sexu. Pokud partnerovi nevyjadřujete své potřeby a touhy, jak můžete očekávat, že vás uspokojí? Je pravdou, že ne každý muž ví jak na to. Od toho jste tu ale právě vy, abyste mu řekla, co se vám líbí nebo co chcete.

Je čas na otevřený a upřímný rozhovor o tom, co oba v ložnici chcete. Proberte vaše fantazie, ať jsou jakékoliv, nové polohy, které byste rádi vyzkoušeli, nebo způsoby, jak znovu zažehnout jiskru. Zlepšení komunikace povede k mnohem zdravějšímu sexuálnímu životu.

Nesourodé libido

Je běžné, že páry mají rozdílné sexuální choutky. Pokud jeden z partnerů chce sex mnohem častěji než ten druhý, může to vést k pocitům odmítání, nedostatečnosti a nelibosti. Klíčem k úspěchu je zde kompromis.

Partner s vyšším libidem může potřebovat občas masturbovat nebo být trpělivý, dokud ten druhý nebude mít náladu. Partner s nižším pudem by mohl souhlasit s častějším intimním stykem, i když na něj zpočátku nebude mít vždy úplně náladu.

Jak zlepšit váš sexuální vztah komunikací

Komunikace je klíčem ke zlepšení vašeho sexuálního života a spojení s partnerem. Mluvte s přítelem otevřeně a upřímně o svých potřebách, přáních a o tom, co vám ve vašem intimním vztahu chybí. Zpočátku se to může zdát nepříjemné, ale překonání nepříjemných pocitů je jediným způsobem, jak získat porozumění a provést pozitivní změny.

Zeptejte se ho, jak se cítí a co potřebuje, aby se cítil sexuálně spokojenější. Naslouchejte bez odsuzování. Poté se s ním podělte o svůj pohled na věc a zaměřte se na výroky typu „já“, například: „Mám pocit, že jsme se fyzicky nespojili, ale intimita je pro mě důležitá. Jak to můžeme změnit?“ Pak se s ním podělte o svůj pohled na věc a zaměřte se na výroky typu „já“ – „mám ráda toto a tamto.“

Zjistěte, zda existují nějaké problémy ve vztahu, které byste měli vyřešit a které by mohly ovlivňovat váš sexuální život. Mohou k tomu přispět potíže v komunikaci, nevyřešený hněv nebo zášť, nuda, nedostatek romantiky, zdravotní problémy nebo rozdílný sexuální apetit. Rozhovor s poradcem nebo terapeutem by vám také mohl pomoci poskytnout strategie, jak se s těmito problémy vypořádat.

Flirtujte s manželem i mimo ložnici a často vyjadřujte fyzickou náklonnost, jako je objímání, líbání a doteky. Tu a tam si i vyměňte lechtivé sms. Pomáhá to vybudovat intimitu a vzrušení, takže až budete mít sex, budete oba naladěni na to, abyste si jeden druhého opravdu užili.

Zkoušejte nové věci

Klíčem ke zlepšení vašeho sexuálního života je společné objevování nových aktivit, které vás oba vzrušují. Když se zaseknete v rutině, vášeň se snadno vytratí. Překvapte svého partnera novými technikami, různými polohami nebo místy, sexuálními hračkami, scénáři rolových her nebo jinými dobrodružstvími, která jste nikdy předtím nezkusili.

Experimentujte s novými polohami

Pokud se milujete vždy v jedné nebo dvou stejných polohách, změna může vše zpestřit. Nové polohy stimulují vaše těla různými způsoby a umožňují hlubší prožití celého intimního styku. Nebojte se být kreativní – nikdy nevíte, jakou novou oblíbenou polohu objevíte!

Hraní rolí a fantazie

Hraní fantazií nebo skrytých tužeb toho druhého je skvělý způsob, jak posílit intimitu. Proberte některé scénáře, o kterých jste přemýšleli, například že vy budete dominantní, nebo že si váš přítel obleče uniformu a vy ho pomalu vysvlečete. Hraní rolí vám umožní uniknout z vašich každodenních partnerských rolí a znovu se nápaditě sblížit. Prožívejte své fantazie společně a zjistíte, že jste v ložnici spokojenější.

Nebojte se odborné pomoci

Pokud jste se snažili s partnerem komunikovat, abyste zlepšili svůj sexuální život, ale stále nejste spokojeni, mohlo by vám pomoci vyhledání poradce. Rozhovor se sexuálním terapeutem nebo poradcem vám může pomoci identifikovat základní problémy ve vašem vztahu a poskytnout vám strategie pro budování intimity.

Vztahové poradenství

Vztahové poradenství se zaměřuje na zlepšení komunikace a spojení mezi partnery. Poradce může zprostředkovat diskusi o vašich sexuálních touhách a potřebách ve vztahu a najít tak oblasti, ve kterých lze najít kompromis. Může také navrhnout cvičení, která zvýší intimitu, důvěru a zranitelnost vašeho partnera. Vztahové poradenství vyžaduje odhodlání obou partnerů, ale může být velmi účinné.

Sexuální terapie

Sexuální terapie je zaměřena konkrétně na sexuální problémy a dysfunkce. Sexuální terapeut pomáhá určit příčiny problémů, jako je nízké libido, neschopnost dosáhnout orgasmu nebo nedostatečné uspokojení. Poskytuje vzdělávání o lidské sexualitě a navrhuje léčbu, například cvičení zaměřená na smysly. Sexuální terapie může být užitečná pro jednotlivce nebo páry, které se potýkají se sexuálními obtížemi. Pokud tedy máte pocit, že je problém ve vás, obraťte se na terapeuta.

Psycholog

Zvažte svoji sexualitu. Jste si opravdu jista, že vás muži fyzicky přitahují nebo jste vždy toužila po ženě, ale kvůli svému okolí svoji touhu potlačujete? Návštěva psychologa vám pomůže ujasnit, co vás skutečně přitahuje nebo kde by mohl být problém.

Závěrem

Než se uchýlíte k závěru, že je něco špatně s vaším přítelem nebo vámi, zeptejte se sama sebe, zda je váš přítel skutečně tím, kdo vás fyzicky přitahuje. Pokud ano, pak se zamyslete, zda mezi sebou dostatečně komunikujete a víte, co se vám líbí nebo naopak nelíbí. Vyzkoušejte všechny kroky z toho článku.