Když se setkají Beran a Kozoroh, počáteční přitažlivost může být až neuvěřitelně intenzivní. To samo o sobě ale nezaručuje kompatibilitu mezi těmito dvěma znameními horoskopu.

Jak spolu vychází Beran a Kozoroh? Hodí se k sobě?

Planeta vládnoucí znamení Berana je Mars, zatímco Kozorohovi vládne Saturn. V karmické říši jsou Saturn a Mars takřka považováni za nepřátele, a tato dvojice je tak poháněna různými energiemi. Dosažení důvěry a harmonie může být pro Berana a Kozoroha výzvou, ale pokud oba dva přiloží „ruce k dílu,“ jejich vztah bude silný a harmonický, a to i přesto, že jejich planety spolu nevychází dobře.

Beran ♈

Beran je první znamení zvěrokruhu a představuje začátek všeho. Je to kardinální, ohnivé znamení, symbolizované zvířetem beranem. Berani touží po vzrušení, často jsou soustředěni na sebe, rádi soutěží a vyhrávají. Protože jsou prvním znamením zvěrokruhu, často chtějí být ve všem první a nejlepší. Neustále něco dělají, mají odhodlání jít za tím, co chtějí, a začínají nové projekty, z nichž mnohé možná nikdy nedokončí. V mnoha směrech se Beran podobá Blížencům, a proto spolu poměrně dobře vychází.

Beran rychle ztratí zájem, pokud se tempo zpomalí nebo se z nějakého důvodu začne nudit. To platí jak pro práci, tak i pro vztah. Beran může být docela netrpělivý a impulzivní, a občas se řítí do situací až příliš rychle, bez zvážení nebo přemýšlení. Beran má odvážnou a nebojácnou povahu, a je ochotný riskovat tváří v tvář nepřízni osudu. Ve vztazích je vede ohnivá vášeň, kterou zároveň očekávají i od svého protějšku.

Kozoroh ♑

Kozoroh, poslední zemské znamení, je přirozeným vládcem desátého domu zvěrokruhu, který symbolizuje horská koza. Stejně jako kozu, ani Kozoroha nic nezastaví od toho, aby se dostal až na samotný vrchol hory.

Kozorozi jsou vytrvalí, ambiciózní a praktičtí. Planeta Saturn, který vládne Kozorohovi, je autoritativní učitel, který učí velké životní lekce o odpovědnosti a povinnostech. A právě proto se Kozorozi nevyhýbají tvrdé nebo náročné práci. Co se týká lásky a vztahů, zamilovaní Kozorozi touží po stabilitě, vzájemném pochopení a zachování jejich síly, které se kvůli nikomu ani ničemu nikdy nevzdají. Upřednostňují bezpečí před riskem a materiální záležitosti oproti těm duchovním.

Beran a Kozoroh v přátelství

Beran a Kozoroh jsou obvykle dobří a dlouhodobí přátelé. Mohou spolu sedět celé hodiny a povídat si skoro o všem, nebo sledovat filmy a celý večer jíst popcorn. Problém nastává, když tato dvě znamení jedou společně na výlet nebo vykonávají činnost, která může být trochu riskantní, jako je třeba raftování nebo rychlá jízda na motorce.

Berana táhne vášeň vyzkoušet něco nového a vzrušujícího, zatímco Kozoroh potřebuje situaci a případné následky promyslet a zvážit, a pokud mu někdo řekne, že něco, co plánuje udělat, není dostatečně bezpečné, Kozoroh okamžitě ustoupí na svůj „bezpečný břeh.“ Koneckonců, je to zemské znamení, které musí mít pevnou půdu pod nohama a jistotu, že to, co dělají, je nijak neohrozí. V tomto ohledu Beran považuje Kozoroha za nudného kamaráda, který žije rutinní, chladný a nezáživný život, a Kozoroh zase Berana za „šílence,“ který se občas chová dětinsky a nevypočitatelně.

Na druhou stranu, pokud Beran potřebuje pomoc, například s domácími úkoly, stěhováním, nebo vyzvednutím v noci na letišti, Kozoroh je tím, kdo jim pomůže a udělá pro ně „první poslední.“

Beran a Kozoroh: Kompatibilita v lásce

Když se Beran a Kozoroh setkají, začne to mezi nimi hned jiskřit. Je to proto, že Beran udělá vše pro to, aby udělal dobrý první dojem a okouzlil svého protějška. Kozoroh je zase velmi pozorný a štědrý, což se Beranům velmi zamlouvá.

Problém nastává, když se tito dva více sblíží. Beran může pomalu ztrácet trpělivost s pomalým a konzervativním Kozorohem, a Kozoroh se zase zalekne Beranovi touhy skočit do vztahu rychle „po hlavě.“

Beran ve vztahu dokáže rychle odpustit a zapomenout, zatímco Kozoroh může v sobě držet zášť po celý život. Kozoroh má potíže s Beranovým impulzivním chováním a považuje to za ukvapené, protože je zvyklý plánovat dopředu. Beran se dokáže rychle zamilovat, zatímco Kozorozi potřebují nějaký čas na zahřátí, než se vůbec otevřou možnosti vztahu.

Tato dvě astrologická znamení se od sebe mohou bez pochyby hodně naučit. Beran by si měl osvojit Kozorohovu opatrnost, která by jim pomohla ušetřit se od případného zklamání, a Kozoroh by se měl od Berana naučit být více vášnivý a otevřený nepoznanému.

Beran a Kozoroh v práci

Kozoroh je od přírody pracovitý člověk, který se snaží dělat víc, než je od nich požadováno. Beran, velmi energické znamení, chce dokončit svou práci co nejrychleji a doslova nenávidí, když za nimi někdo stojí a dívá se jim pod ruce. Pokud Kozoroh často napomíná Berana, že nedělá něco správně, Beran je schopen odejít od své práce a nikdy se nevrátit.

Kozoroh by se měl naučit více si užívat života a neměl by dávat práci na první místo před svou rodinu, přáteli, nebo láskou. Beran by se zase měl naučit nenosit stres z práce domů nebo si vybíjet svoji zlost na jeho nejbližších, kteří za nic prakticky nemohou.

Beran a Kozoroh v posteli

Ložnice je místem, kde tato dvě znamení nacházejí společnou řeč. Oba dva umí komunikovat v posteli, což je velmi důležité, a konkrétně pak Kozoroh je tím, kdo je schopný udělat pro Berana cokoliv, co jim na očích vidí.

Problém může nastat, když se Beran začne v posteli nudit a bude chtít zkusit něco nového, například nějaké jiné místo nebo něco, o čem už dlouho fantazíroval. Pokud Kozoroh není připraven nebo dokonce nesouhlasí s tím, co by Beran rád, Beran může začít hledat své uspokojení jinde.

Závěrečné slovo

I když se Beran a Kozoroh nejeví jako pár malovaný z pohádky, existují způsoby, jak dosáhnout harmonie v jejich vztahu. Pokud energický Beran bude sdílet svůj optimismus s Kozorohem a ukáže jim, že práce není všechno, a Kozoroh pomůže Beranovi nasměrovat jejich nevyčerpatelnou energii, dosáhnou harmonie a štěstí ve svém vztahu.