Snese se solidní energie zemského znamení Býka, který stojí nohama pevně na zemi, s energickými Blíženci, kteří chtějí okusit všechny chutě života? V mnoha případech říká astrologie ano. A i přesto, že tento vztah bude vyžadovat velkou míru pochopení, respektu a osobního prostoru, tito dva to mohou dotáhnou ve vztahu opravdu daleko!

V tomto článku se podíváme na kompatibilitu mezi Býkem a Blíženci, a to jak v přátelství, tak i v lásce nebo v posteli.

Začněme s Býkem

Býk je druhým znamením horoskopu, kterému vládne Venuše, planeta krásy, hojnosti a lásky. Býk si zakládá na klidném a pohodlném domově a je smyslným znamením, které miluje labužnické jídlo, klid, bezpečí a pevné zázemí.

Býk je fixní znamení, ovládané elementem země. Díky tomu jsou velmi solidní a pracovití, ale také ne příliš otevřeni změnám nebo riskům. Pokud by jim byl nabídnut malý, ale útulný dům nebo jízdenka na cestu kolem světa, zcela určitě si vyberou první možnost, protože pocit bezpečí a pohodlí je pro ně nesmírně důležitý.

Jedním z mála způsobů, jak Býka skutečně rozladit, je zpochybnit jejich rozhodnutí, nad kterým tak dlouho koumali, nebo mu zabránit ve splnění něčeho, co dlouho plánoval. Býci jsou takové povahy, že když s něčím začnou, chtějí to za každou cenu dokončit. Pokud poskvrníte pověst Býka jako spolehlivé „včely dělnice,“ objeví se hněv. Jako byste před jejich nos vlály červeným kusem látky. Býk jinak není, na rozdíl od Berana, známý tím, že by byl výbušný nebo horkokrevný, ale spíše odhodlaný a pevně stojící si za svým. Býk je také většinou trpělivý a pro udržení klidu a míru udělá téměř cokoli.

Blíženci – „Děti“ horoskopu

Blíženci jsou třetím znamením horoskopu, hned po Býkovi, kterému vládne planeta Merkur. Dvojčata horoskopu, jak je toto znamení někdy přezdíváno, jsou filozofické, intelektuální a svobodomyslné „děti horoskopu.“ Ne proto, že by se chovali jako děti, ale je to kvůli jejich mladivstvé energii, duchu, a častokrát i mladivstvému vzhledu.

Blíženci jsou proslulí svojí dvojí povahou, která může být jak vzrušující, tak i matoucí. Mají neomezenou energii a rádi zkoumají, experimentují a zkouší nové věci. Blíženec dokáže dělat několik věcí najednou a přitom mít stále energi na další.

Blíženci jsou proměnlivé, vzdušné znamení, což znamená, že mají tendenci být na mnoha místech najednou, psychicky i fyzicky. Jsou velmi pracovití a často se stává, že dělají přesčasy nebo více, než se po nich chce. To se pak podepisuje na jejich psychice, nedostatku spánku, a dokáží ze sebe doslova servat kůži.

Kromě toho mají tendenci být zábavným, inteligentním a dobrodružným společníkem, který udržuje život vzrušující. Dvojčata horoskopu milují klepy, ale nemají pomstychtivou ani vypočítavou povahu. Jsou to většinou zvědaví a vysoce inteligentní lidé s bezmeznou energií, kterou ostatní považují za atraktivní.

Pokud by jim byl nabídnut, podobně jako u Býka, malý útulný dům nebo jízdenka na cestu kolem světa, přikloní se k druhé možnosti, protože cestování a žít naplno je pro ně velmi důležité. Drží se hesla: „Žiji pro dnešek, protože včerejšek je pryč a zítřek možná nikdy nepřijde.“

Býk a Blíženci – první setkání

Blíženci a Býk si mají navzájem co nabídnout. Blíženci mohou přemoci nudného a domácího Býka, aby zkoušeli, viděl a zažil nové věci, a Býk může pomoci často nervózním Blížencům relaxovat a být trochu více „při zemi.“ Smyslný Býk může vzrušovat zvědavé Blížence v ložnici a „mozkoví“ Blíženci mohou pomoci rozšířit intelektuální obzory Býka.

Je známo, že taková znamení, jejichž prvky jsou příznivé, spolupracují nejlépe. Například vzdušná znamení fungují dobře s ohnivými znameními, protože přidáme-li vzduch do ohně, vznikne ještě větší oheň. Naproti tomu vodní znamení dobře fungují po boku zemských znamení, protože země dává vodě prostor k tomu, aby proudila. U Blíženců a Býka je to však jiné. Je to pravděpodobně způsobeno blízkostí těchto dvou znamení, která v horoskopu sedí vedle sebe.

Silné stránky Býka a Blíženců

Komunikace, základ každého vztahu, mezi nimi funguje skvěle. Blíženci jsou většinou tím, kdo mluví, ale Býkům to absolutně vyhovuje, protože rádi poslouchají. Býk, který je velmi vnímavým znamením, si pamatuje tolik podrobností, kolik je jen možné, a tu a tam Blížence překvapí něčím, o čem před nějakou dobou jejich Blíženecká polovička mluvila.

Býk, praktické znamení, kterému vládne Venuše, planeta krásy a umění, může vytvářet krásná umělecká díla. K tomu ale potřebují nápad a motivaci a Blíženci jsou přesně tím, kdo jim s tím pomůže. Blíženci jsou těmi, kdo přichází s novými myšlenkami a jsou mozkem tohoto páru, zatímco Býci jsou těmi, kdo vytvářejí a přeměňují myšlenky nebo nápady Blíženců do fyzické podoby. V tomto ohledu tvoří Blíženci a Býci pár, který dokáže skvěle fungovat nejen osobně, ale i profesionálně.

Pokud spolu tato dvě znamení cestují, Blíženec je schopný ukázat Býkovi ta nejzajímavější místa nebo výhledy. Býk, na oplátku, odmění svého Blíženeckého partnera pozváním na lahodnou večeři nebo se mu jakkoliv jinak odvděčí. I v tomto aspektu vládne harmonie. Blíženci však nesmí Býka do ničeho tlačit, nebo po nich chtít, aby s nimi šli na dlouhý výšlap nebo dělali něco, z čeho mají strach.

Výzvy ve vztahu Býka a Blíženců

Nejčastějším spouštěčem rozporů v jejich vztahu je živá energie Blíženců. Zatímco Blíženci vidí smysl života v zážitcích, příjemných chvílích a vzpomínkách, Býk musí být obklopen krásnými hmotnými věcmi. V tomto ohledu se názory na život těchto dvou lidí liší. Býk si myslí, že Blíženci jsou naivní, a Blíženci si myslí, že je Býk materialistický.

Býk má velkou trpělivost, na rozdíl od Blíženců, kteří by chtěli mít všechno nejraději teď hned. Netrpělivost Blíženců tedy může tu a tam Býka podráždit.

Býk a Blíženci v posteli

Blíženci a Býci spolu v posteli vycházejí velmi dobře. Obě znamení mají ráda dlouhé předehry a dlouhý intimní akt. Jsou také velmi smyslní a svůj společný čas v posteli považují za hlubší propojení, než jen fyzické spojení dvou těl. Oba se chtějí dotýkat, objímat, masírovat, chtějí slyšet romantická slova a „dávat“ a „přijímat“ stejně. V takovém vztahu obvykle nikdo není dominantní ani submisivní.

Závěr

Blíženci a Býk se mohou zdát jako dvě zcela odlišná znamení. Pokud však oba dva přijmou své odlišnosti, budou upřímně a otevřeně komunikovat a podílet se na všem společně, jejich vztah bude mít dlouhé trvání.