Lidé narozeni ve slunečním znamení Blíženců a Vah jsou k sobě přirozeně přitahováni. Obě dvě znamení jsou vzdušná, což znamená, že jsou skvělými myslitely a komunikátory.

blíženci a váhy
Blíženci Váhy – Jak se k sobě hodí Blíženec a Váhy?

V astrologii jsou Váhy kardinálním znamením – přirozeným vůdcem a pracovitou osobou, která má navíc díky své planetě Venuši smysl pro krásu a umění. Co se týká Blíženců, ti jsou v astrologii tzv. proměnlivým znamením. Jsou poměrně flexibilní, otevřeni jakýmkoli změnám, dobrodružství a barvám života. Moudrost, rychlé myšlení a intelekt jim propůjčuje jejich planeta Merkur. Jak Blíženci, tak i Váhy rádi analyzují a zkoumají věci.

Na jejich společné cestě životem si budou tato dvě vzdušná znamení rozumět, protože si dávají navzájem svobodu, kterou vzdušná znamení potřebují, respektují se, mají podobné zájmy a jsou to věční myslitelé. Blíženec je většinou tím, kdo přijde se základem (s nápadem), zatímco Váhy tomu nápadu dají podobu.

Jsou Blíženci a Váhy kompatibilní? Jak spolu vycházejí? Pokračujte ve čtení.

Blíženci a Váhy: Přátelství

Jako přátelé mohou Blíženci a Váhy do jejich vztahu přinášet to nejlepší i nejhorší. Oba dva mají dobré znalosti a znají od všeho něco, což usnadňuje jejich komunikaci, bez ohledu na téma. Obě znamení jsou však nerozhodná, což znamená, že rozhodování o tom, jak strávit den nebo kam na výlet, může trvat hodiny. Blíženec je spíše nerozhodný v tom, zda zvolit variantu A nebo B, zatímco Váhy se nemohou rozhodnout mezi tím, zda vůbec něco chtějí nebo nechtějí.

Může se stát, že Váhy něco navrhnou a nadšený Blíženec s tím začne počítat a připravovat se. Problém však nastává, když je dán jasný plán a váhavé a nerozhodné Váhy si z ničeho nic rozmyslí, že to, co navrhly, vlastně nechtějí. To se Blížencům moc nelíbí (zvláště pokud byli připraveni a těšili se na něj) a často se může stát, že Blíženec, například, na naplánovaný výlet, pojede sám, bez ohledu na to, co si Váhy myslí nebo bez čekání na to, zda si to zase rozmyslí. To i trochu vypovídá o tom, že jsou Blíženci velmi odhodlaným znamením, které, pokud se pro něco rozhodne, jde si pevně za tím.

Pokud se obě znamení respektují, může být jejich přátelství trvalé. Nerozhodnost Vah však může způsobovat potíže, které může do jejich přátelství přinést dusno. Váhy také nejsou příliš riskantním a dobrodružným „tvorem“ jako jsou Blíženci, proto ne každá aktivita, kterou Blíženec navrhne, se bude Vahám líbit. A Váhy, mohou naopak přijít Blížencům občas jako nudné.

Blíženci a Váhy: V práci

Váhy a Blíženci mohou společně vytvářet neuvěřitelné podnikatelské nápady. Obě znamení však mají tendenci přehlížet možné následky, které by to mohlo mít, např. velká investice, u které není jistota, že se vrátí.

Váhy jsou často typem člověka, který se rád setkává s lidmi a pyšní se vytvářením pozitivních vztahů s ostatními. Blíženci zase preferují vymýšlení nových projektů a koumání nad tím, jak dosáhnout těch nejlepších možných výsledků.

Váhy si stanovují realističtější obchodní cíle než Blíženci, kteří sní „ve velkém„. Pokud však Blíženci využijí svůj potenciál a sílu svých myšlenek, mohou dosáhnout doslova „nemožného!“

Blíženci a Váhy: V lásce

Pokud jde o lásku, Blíženci a Váhy často tvoří milující a harmonický pár. Když se poprvé setkají, Váhy jsou okouzleny životními příběhy, které s nimi Blíženci sdílí, a také jejich koketní povahou a magnetickou energií. Blíženci zase nebudou moct odolat smyslu pro krásu, jedinečné osobnosti a sociálním dovednostem Váh.

Váhy upřednostňují spokojenost svých partnerů před svojí, a budou se snažit to dát najevo. Nemusí se jednat o materiální dary, ale třeba komplimenty, pochvalu, nebo zamilované textové zprávy. Blíženci zase vyslechnout sny a přání Váh, a udělají vše pro to, aby jim to splnili.

I přesto, že jsou Blíženci energickým a flexibilním znamením, které se dokáže přizpůsobit změnám různého druhu, mají ve svém životě rádi určitou strukturu a předvídatelnost. Ve srovnání s tím má jejich partner nebo partnerka ve znamení Vah na poslední chvíli sklon změnit názor, i když měli jasně daný plán, na kterém se oba dva shodli. Pokud obě znamení najdou způsob, jak se tomuto problému vyhnout a jejich vztahu vládne upřímná a otevřená komunikace, jejich láska může trvat věčně.

Blíženci jsou spíše tím, kdo bude Vahám dávat dárky, zvát je do luxusních restaurací, na dobrodružné výlety nebo cesty k moři, zatímco Váhy, něžné ženské znamení, si pro Blížence připraví masáž celého těla, romantickou večeři v pohodlí domova, nebo pro ně nakreslí obraz.

Blíženci a Váhy: V posteli

Otevřená komunikace, kterou mají Blíženci a Váhy, zajišťuje, že jsou oba v ložnici šťastní. Blíženci mají přirozený smysl pro dobrodružství a nemají rádi stereotyp. Vzhledem k tomu, že Váhy přirozeně touží po harmonii, ale jsou do určité míry flexibilní, jsou vždy ochotné vyzkoušet něco nového, obzvlášť pokud to je přání jejich Blíženecké polovičky. Obě dvě znamení jsou skvělými komunikátory a právě komunikace nebo vhodný výběr slov dokáže rozžhavit plamínek vášně, který v sobě obě dvě znamení mají. Samotný intimní akt pak vnímají jako hluboké propojení jak těl, tak i duší.

Na závěr

Vztah Blíženců a Vah by se mohl zdát jako dokonalý. A dokonalý také může být, pokud se budou navzájem respektovat, otevřeně komunikovat a motivovat jeden druhého.