Zajímáte se o prastarou Čínskou techniku feng shui a rádi byste přitáhli více peněz do svého života? Možná jste už slyšeli, že červená peněženka je klíčem k bohatství, nebo že trhání kapradiny za úplňku vám zaručí splnění jakékoliv přání. Ve feng shui však existuje řada jiných, častokrát více efektivních technik, které vám pomohou přilákat peníze. A jednou takovou je roh hojnosti.

Co je to roh hojnosti

Starobylé učení feng šuej nabízí mnoho způsobů, jak zlepšit tok peněz do vašeho života, a jedním z nich je feng šuej roh hojnosti nebo roh peněz. Roh hojnosti se nachází v zadní jihovýchodní části vašeho domu nebo pokoje a je spojován s bohatstvím a tokem peněz.

Feng shui klade velký důraz na čistotu, uspořádání prostředí kde žijeme, a prvky, které jsou blahodárné. Co se týče rohu hojnosti, ten je často spojován s prvky dřeva a vody.

  • Voda představuje tok nové energie (tok peněz)
  • Dřevo symbolizuje stabilitu, zázemí a bohatství

Pokud byste rádi přilákali více peněz do svého života, určitě se zaměřte na tento specifický roh. Budete překvapeni, jak se vaše situace a celkově život změní k lepšímu.

Jak začít

Následující tři kroky jsou jednoduché a nezbytné k tomu, abyste uvedli finanční energii ve svém životě do pohybu. Jsou jednoduché a budu se je snažit vysvětlit tak, aby jim každý rozuměl.

feng šuej jihovýchodní roh hojnosti

1. Najděte svůj (jihovýchodní) roh hojnosti

Prvním krokem k tomu, aby do vašeho života mohly proudit peníze, je lokalizovat váš roh hojnosti. Jak již bylo řečeno, roh hojnosti se nachází v jihovýchodní části vašeho domu nebo místnosti. Pokud neznáte světové strany, použijte kompas nebo Google mapy.

Například, pokud nyní sedíte směrem na sever, roh hojnosti se nachází za vašimi zády po pravé ruce. Roh hojnosti se může nacházet v místě, kde máte knihovnu, stolek, nebo skříň. Proto je důležité udělat malé změny, např. posunout nábytek.

2. Rozprouděte v něm pozitivní energii

Dalším a zároveň nejdůležitějším krokem je udržovat tento roh v čistotě. Je to nezbytné proto, aby v něm mohla energie volně proudit a přitahovat více peněz.

Jakmile zjistíte, kde se váš peněžní roh nachází, pečlivě si ho prohlédněte. Vidíte tam prach, pavučiny, staré kabely nebo časopisy, hromadu oblečení, skříň nebo kočkolit? Pokud to bude ve vašich možnostech, odstraňte z něj vše, co představuje tzv. mrtvou energii.

Mrtvá energie je vše, co nepřitahuje novou, pozitivní energie, od prachu a starých knih po fotografie nebo časopisy.

Dále, pokud se ve vašem rohu nachází postel, skříň nebo květináč a není možné tyto věci přemístit jinam, pokuste se je alespoň odtáhnout od zdi (30-40 cm je dostačující.)

3. Zaměřte se na předměty, které přitahují peníze

Jakmile učiníte ty nejdůležitější kroky, nyní je na čase přivolat do vašeho života peníze. A tím nejlepším způsobem, jak tak učinit, je umístit tam předměty, které představují bohatství.

Doporučené předměty

Roh bohatství je spojován s živlem vody (tok) a dřeva (bohatství), proto se zaměřte na předměty s těmito elementy. Pokud je ve vašem jihovýchodním rohu dostatek místa, umistěte tam malý stromek nebo květinu (doporučuji orchideje, dračinec, fíkovník, bambus štěstí, nebo tlustici vejčitou.)

Dále bych doporučila dřevěné sošky, fontány, akvária, nebo cokoli jiného, co symbolizuje dřevo a vodu. TIP: umistěte do vašeho jihovýchodního rohu kasičku a vložit do ni několik mincí. Čas od času ji otřete od prachu, nebo do ni vložte další mince.

Shrnutí

  • Zjistěte, kde se váš jihovýchodní roh hojnosti nachází.
  • Vyčistěte ho a odstraňte z něj veškeré nečistoty, pavučiny, nebo prach.
  • Umistěte do něj předměty s prvky dřeva nebo vody, a kasičku nebo jiný předmět, do kterého vložíte několik mincí.
  • Pravidelně udržujte tento roh čistý a uklizený.
  • Dbejte na to, aby předměty, které jste do tohoto rohu umístili, byly na svém místě. Přemístění věcí z tohoto místa může negativně ovlivnit tok peněz.

Tento článek byl původně zveřejněn na našem anglickém webu chi-nese.com pod titulkem „Roh hojnosti feng shui

Doporučuji také přečíst náš článek: Svědění dlaní a peníze – Pověra nebo předzvěst?