Klauni jsou pro mnoho lidí zdrojem úzkosti a negativních pocitů. Jejich kostýmy jsou přehnané a zastrašující, a jejich líčení vytváří děsivý vzhled. Když jsem byl malý, měl jsem z klaunů obrovský strach. Bylo pro mě těžké usnout, protože jsem se neustále bál, že jsou schovaní za dveřmi nebo pod postelí. A tyto myšlenky se poté promítaly do mých snů.

Pokud jste sledovali děsivý film o klaunech nebo jste na ně mysleli a pak se vám o nich zdálo, nehledal bych za vaším snem nic hlubšího. Nicméně, pokud jste na klauny nemysleli, ani je nikde neviděli, vaše podvědomí s vámi prostřednictvím tohoto snového symbolu komunikuje. Je-li toto váš případ, měli byste začít pátrat po tom, jaké poselství se vám tento sen snaží sdělit.

Co tedy znamená, když se vám zdá o klaunovi nebo více klaunech?

sen o klaunovi

Symbolika klaunů ve snech

Klauni jsou ve skutečném světě vnímáni jako symbol zábavy a smíchu. Ve snovém světě jsou však klauni považováni za špatné znamení. Je to proto, že klauni v mnoha lidech vyvolávají strach a paniku a my vlastně ani nevíme, kdo skutečně jsou a jaké mají záměry, protože jsou skryti pod tlustou vrstvou make-upu. Kromě toho se mohou v jednu chvíli smát a vzápětí plakat, z čehož vyplývá, že mohou nosit několik masek (falešných tváří) najednou.

Klaun ve snech je tedy symbolem neznáma, iluze, nejistoty, falešnosti, nadbytku a absurdity. Nebo ještě přesněji řečeno – je to člověk, který má tyto zmíněné vlastnosti nebo se tak chová.

Sen o klaunech – všeobecný význam

Vykládat sen o klaunovi není úplně snadné, protože je nezbytné vzít v úvahu celý kontext snu (např. osoby, místo, barvy, atd.) Obecně však sen o klaunovi často znamená, že ve vašem životě je osoba, která není zcela upřímná, nebo je to úplně jiný člověk (osoba dvou tváří), než jste si dosud mysleli.

Jedná se o osobu, která dokáže dokonale maskovat své emoce nebo záměry. Například navenek se může zdát, že jejich život překypuje úspěchem nebo bohatstvím. Mohou však dělat něco, o čem nevíte, například různé podvody nebo být zadlužení. Dalším příkladem může být partner, který žije dvojí život a dokonale ho před vámi maskuje. Klaun ve snu je tedy obvykle osoba, která žije dvojí život, není upřímná, lže nebo lidi obelhává.

Sen o útočících nebo pronásledujících klaunech

Sen o klaunech, kteří na vás útočí nebo vás pronásledují, je varovným znamením, které byste neměli ignorovat. Tento typ snu značí, že se vás něco nebo někdo pokusí oklamat, což může mít vážné následky. Tyto sny jsou typické pro lidi, kteří se stali obětí podvodů, např. v oblasti multilevel marketingu (pyramidová schémata) nebo se nacházejí v přítomnosti nepoctivých lidí. Ujistěte se, že skutečně kupujete pravé výrobky, nikoliv kopie či repliky, nebo že předražené zdravé doplňky stravy, nebo „bio“ výrobky, které od někoho kupujete, jsou kvalitní.

Dalším typickým scénářem, kdy se lidem zdá o klaunech, kteří je napadají nebo pronásledují, je situace, kdy jste členem duchovní nebo alternativní komunity. Tento sen naznačuje, že něco není v pořádku a že byste neměli být tak důvěřiví, protože cílem této skupiny nebo komunity není ani tak pomoci vám, jako spíše jim (finančně).

Vidět ve snu veselého klauna může znamenat, že se snažíte skrýt své emoce a bolest pod maskou. Nebo to může být někdo z vašich blízkých, kdo navenek vypadá šťastně, ale uvnitř cítí bolest.

Vidět ve snu smutného klauna může naopak představovat někoho, kdo navenek působí smutně nebo jako by potřeboval pomoc, zatímco dotyčnému se v životě daří dobře. Sen o smutném klaunovi často poukazuje na podvodníka nebo osobu, která například žádá o dary na internetu, zatímco je finančně zajištěná a daří se jí velmi dobře.

Shrnutí snu s klauny

Klauni jsou často vnímáni jako symboly klamu, iluze, falše a nebezpečí, takže vás tyto sny mohou varovat, abyste byli vůči někomu nebo něčemu ve svém životě obezřetní.

Klauni mohou také představovat věci nebo situace, které nejsou tím, čím se zdají být, takže se vás tyto sny mohou snažit varovat, že něco ve vašem skutečném životě není tím, čím se zdá být. Pokud se vás klauni snaží napadnout nebo pronásledovat, může to symbolizovat, že vás někdo ovládá a oklamal nebo využil ve svůj prospěch.

Závěrem

Sen o klaunech nemusí nutně znamenat smůlu nebo agresivní chování. Často se jedná o varování před něčím, čemu se můžete vyhnout, pokud zanalyzujete svůj život, podíváte se na lidi kolem sebe, a zjistíte, co nebo koho může klaun představovat.

Pokud by vás zajímal výklad jiného snu, navštivte náš snář.