Trápí vás, že máte velký klitoris nebo že je obáváte, že je s vaším tělem něco špatně? Ať je velký nebo malý, vystouplý nebo skrytý, tělo každé ženy je jedinečné a svým způsobem krásné. Váš klitoris je dokonalý přesně takový, jaký je.

To, co společnost považuje za „normální“, je jen výmysl. Pokud jde o naše ženské partie, neexistuje žádná standardní velikost ani tvar. Váš klitoris vás neurčuje. Je to jen jeden malý (nebo velký) kousek úžasné ženy, kterou jste. Ať máte malý, velký nebo šišatý poštěváček, není na tom nic špatného.

Co je klitoris

Klitoris je malý orgán v horní části ženské vulvy, který je zodpovědný za sexuální potěšení a vzrušení. „Velký“ klitoris, lékařsky označovaný jako klitoromegalie, je poštěváček, který je nadprůměrně velký. Neexistuje žádná striktní definice, kdy je klitoris považován za zvětšený, ale jako obecné pravidlo lze za klitoromegalii označit klitoris větší než 2 cm při vzrušení.

Velikost a vzhled

Větší klitoris může vystupovat z klitorální kapuce a být viditelný na pohled, i když není vzrušený. Samotný klitoris je tvořen erektilní tkání, takže když je žena vzrušená, zvýšený průtok krve způsobí, že se klitoris zvětší, u žen s klitoromegalií často poměrně výrazně.

Vzhled zvětšeného klitorisu se může u jednotlivých žen lišit. Může být široký, baňatý nebo protáhlý. Velikost a tvar se u žen často v průběhu času nemění, i když hladiny hormonů a vzrušení mohou způsobit dočasné změny.

Není se za co stydět

Velký klitoris není nic, za co byste se měly stydět – je to naprosto přirozené a normální. I přesto ale existuje mnoho žen s velkým klitorisem, které se o tom bojí mluvit s ostatními kvůli společenským stigmatům.

Pravdou je, že velikost klitorisu se u jednotlivých žen velmi liší, stejně jako jiné části těla. Některé jsou drobné, zatímco jiné jsou výraznější. Neexistuje žádná „normální“ velikost a větší rozhodně neznamená, že je něco špatně. Velikost klitorisu je dána geneticky, stejně jako velikost rukou, nohou, nosu nebo prsou.

Naučte se milovat tělo, které máte. Nedovolte, aby ve vás nerealistické standardy krásy vyvolávaly pocit, že je s vámi něco v nepořádku. Váš klitoris vám přináší potěšení, a na tom záleží.

Mohou přijít chvíle, obzvláště ty intimní, kdy se budete stydět. Pokud však máte po svém boku partnera, který vás skutečně miluje a přijímá takovou, jaká jste, velikost klitorisu by ho ani neměla zajímat.

Velikost klitorisu neurčuje to, kým jste. Vaše vnitřní hodnota nemá nic společného s tím, jak výrazný je váš klitoris. Přijměte se taková, jaká jste a koukejte na svůj velký klitoris jako dar, ne nedostatek.

Na gynekologii se stydět nemusíte

Váš gynekolog je lékař, který za svou kariéru viděl stovky, ne-li tisíce pacientek. Vyšetřuje lidi všech typů, velikostí a tvarů těla. Větší klitoris pro ně není nic, nad čím by měli mhouřit oči.

Během pánevního vyšetření je jediným zájmem vašeho gynekologa vaše zdraví a pohoda. Kontroluje, zda všechny vaše reprodukční orgány fungují správně, a zjišťuje případné problémy. Velikost nebo vzhled vašeho klitorisu neurčuje vaše zdraví ani plodnost.

Místo toho, abyste se cítila trapně, zkuste návštěvu gynekologa vnímat jako příležitost k řešení jakýchkoli otázek nebo obav týkajících se vašeho sexuálního zdraví a anatomie. Pokud vás zvětšený klitoris skutečně trápí, svěřte se svému lékaři. Sám vám potvrdí, že se jedná o zcela běžnou věc, za kterou byste se neměla stydět, nebo vám doporučí psychologa.

Váš gynekolog se pravidelně setkává s lidmi napříč celým spektrem lidské sexuality a pohlaví. Jejich cílem je poskytovat všem svým pacientům pečlivou, soucitnou a inkluzivní péči. Pokud se kdykoli budete cítit nepříjemně, odsuzována nebo nerespektována, neváhejte a najděte si nového lékaře. .

Zaměřte se na sebepřijetí

Naučte se vážit si svého těla a přijměte ho takové, jaké je. Nedovolte, aby ve vás souzení druhých nebo nerealistické společenské standardy krásy vyvolávaly pocit „méněcennosti“. Váš klitoris je vaší přirozenou a krásnou součástí, která přispívá k vašemu potěšení a sexualitě. Jeho velikost sama o sobě neurčuje vaši hodnotu nebo přitažlivost. Jste mnohem víc než jen jedna malá část vašeho těla.

Nejste v tom sama

Pokud máte výrazný klitoris, není to nic špatného a navíc v tom nejste sama. Existují statisíce, ne-li miliony žen, který mají podobný poštěváček tomu vašemu. Váš klitoris je jen další součástí vašeho jedinečného těla. A naučit se, co je pro vás a váš klitoris příjemné, může vést k úžasným orgasmům.