Zdají se vám zvláštní sny o nevěře? Je vám váš partner nevěrný ve snech, nebo to jste vy, kdo ho podvádí? Sen o nevěře je jedním z nejběžnějších snů, který lidé mají. A i přesto, že často vzbuzuje strach a obavy, je důležité pamatovat, že sny se vykládají skrze symboly a ne doslovně. Proto sen o nevěře nemá s nevěrou jako takovou nic společného.

Co to tedy znamená, když se vám zdá o nevěře? Je sen o nevěře varovným signálem? Pokračujte ve čtení a dozvíte se více.

sen o nevěře

Symbolika snu o nevěře

Sen o nevěře symbolizuje touhu po změně, dobrodružství, nedůvěru, hluboce zakořeněné strachy, které v sobě nosíte, nebo chlad ve vašem aktuálním vztahu.

Skryté touhy

Sny o nevěře nebo podvádění mohou symbolizovat skryté nebo nenaplněné touhy. Možná byste rádi zkusili něco nového ve vašem intimním životě, ale nemluvíte o tom s vaším partnerem, protože se bojíte jejich reakce.

Nemusí se nutně jednat jen o intimní záležitosti. Tento sen je běžný i u lidí, kteří by rádi cestovali, objevovali svět a žili život naplno, ale jejich partner jim to neumožňuje, nebo je typem, který raději tráví čas doma a žije stereotypní život. Vaše podvědomí proto vneslo nevěru do vašeho snu jako symbol změny a dobrodružství, po kterém tolik toužíte.

Něco vám chybí ve vašem vztahu

Sen o nevěře by mohl značit, že ve vašem aktuálním vztahu něco chybí. Může to být vášeň nebo přitažlivost, jak tomu bylo na začátku vztahu. Možná si s vaším partnerem už neříkáte hezká slova jako předtím, neobjímáte se nebo si neříkáte, co k sobě cítíte. Je rovněž pravděpodobné, že je důvěra ve vašem vztahu na bodě mrazu. Tento sen značí, že chcete od vašeho vztahu víc, nebo chcete uniknout ze stereotypu, který vás „užírá“ zaživa. Váš vztah potřebuje změnu.

Pokud jste měli sen o nevěře s někým z vaší minulosti, může to představovat touhu vrátit se do doby svého života, kdy byl váš život bezstarostnější, nebo kdy byly vaše touhy naplněny.

Žárlivost

Žárlivost je velmi silnou emocí, která se často promítá do našich snů. Pokud tedy žárlíte na svého partnera, podezříváte ho z něčeho, nebo mu nevěříte, sen o nevěře je v tomto případě poměrně běžný. Jedná-li se o opakující se sen, může to znamenat, že začínáte mít pochybnosti o budoucnosti vašeho vztahu a o tom, zda je to skutečně to, co opravdu chcete.

Známky minulosti

Sen o nevěře je běžný u lidí, kteří už mají zkušenosti s nevěrným partnerem. Tento typ snu je tedy spíše sbírkou obrazů, vzpomínek a zkušeností, které byly bolestivé, a které mají tendenci tu a tam se vrátit a promítnout do našich snů. Častokrát to také značí bolestivé vzpomínky, které v sobě nesete, a silný strach, že vás váš aktuální partner podvede.

Závěrečné slovo

Sen o nevěře je nepříjemný a častokrát nám dokáže zkazit celý den od chvíle, co se probudíme. Nicméně, je důležité pamatovat, jak již bylo řečeno, že sny se vykládají skrze symboly, ne doslovně. Proto sen o nevěře neznamená, že vás váš partner skutečně podvádí, nebo že vy ho podvedete, ale poukazuje spíše na nějaký aspekt vašeho života, který je potřeba změnit.

Čtěte také: Pokud o někom sníte, znamená to, že na vás myslí? Ano i ne!