Když se vám zdá o padajícím stromu, může to znamenat více než jednu věc. V závislosti na konkrétním kontextu může sen o padajícím stromu znamenat stres, úzkost nebo nějaký jiný problém, který se dostává do popředí vašeho podvědomí.

Podívejme se na symboliku a skryté významy tohoto snu a na to, co by mohly znamenat ve vašem životě.

sen o padajícím stromu

Symbolika stromů ve snech

Stromy jsou éterickým symbolem božské přítomnosti. Symbolicky stromy představují vytrvalost a dlouhověkost. Jsou zakořeněny hluboko v zemi a ztělesňují podstatu „zakořenění“. Stromy také mohou symbolizovat uzemnění (nebo někdo by možná řekl „zakotvení,“) oporu a bezpečí. Tím, že poskytují stín a úkryt, mohou nabízet klid a bezpečí. Stromy v nás často vyvolávají pocit uvolnění a klidu a pomáhají nám najít v životě rovnováhu. Když se vám zdá o padajícím stromu, znamená to, že něco není v rovnováze nebo že něco, na co jste byli zvyklí a mysleli, že to bude trvat věčně, končí.

Nestabilita

Když se vám zdá o padajícím stromu, může to znamenat, že některý aspekt vašeho života není v rovnováze a potřebuje pozornost. Můžete se například cítit přetížení nebo ve stresu v některých oblastech svého života. Možná jste přetíženi prací a povinnostmi nebo jste zanedbali některé aspekty svého života, jako jsou přátelství nebo koníčky. Cítíte se, jako byste nedělali nic jiného než pracovali, nebo jako kdybyste to nebyli vy. Padající strom ve snu značí, že je na čase udělat změnu a naučit se balancovat např. práci a osobní život.

Padající strom ve vašem snu také značí, že vše není ztraceno a že není nikdy později na změnu.

Životní překážky

Sen o padajícím stromu může představovat něco, co vám brání v postupu nebo pohybu vpřed k tomu, čeho chcete dosáhnout. Jedná se o něco, co vás brzdí a drží pozpátku. Mohou to být například negativní myšlenky (nevěříte, že jste hezcí a přitažliví, a proto máte své srdce zavřené novým vztahům,) nebo nějaké povinnosti, které vám nedovolují udělat si čas sám na sebe a na věci, které milujete.

Vzhledem k tomu, že snovým symbolem je strom, který, když spadne, není obtížné odstranit, i překážky, které se vyskytují ve vašem životě je možné odstranit, např. změnou myšlení, vyšším sebevědomím, zdravějším životním stylem, apod.

Nový začátek

Sen o padajícím stromu může symbolizovat konec a zároveň začátek něčeho nového. Stejně jako strom, který roste a zapouští kořeny, i ve vašem životě něco rostlo nebo přetrvávalo. Jelikož strom ve vašem snu spadl, znamená to konec něčeho, s čím jste se nějakou dobu potýkali (něco, co ve vašem životě „zapustilo kořeny“), nebo něco, co vám už připadalo jako součást vašeho života. Pro některé lidi to může být něco, co bylo pro ně tak přirozené, že by si bez toho neodkázali představit život. Nyní je na čase to změnit nebo vypustit a otevřít se novému.

Strom, který spadne, dává prostor na růst novému stromu. A stejně tak ve vašem životě, když odstraníte nebo necháte jít něco, co víte, že tam nepatří, nebo že vám nedělá dobře, dáváte tak prostor novým věcem, nové energii, a novým příležitostem. Máte-li opakující se sen o padajícím stromu, značí to, že jste si vědomi toho, co do vašeho života už nepatří, a je na čase to změnit. Jen proto, že jste něco dělali po dlouhá léta ještě neznamená, že to musí dělat do konce svého života.

Např. pokud jste se rozhodli přestat s kouřením nebo něčím, co jste dělávali dlouhá léta, padající strom ve snu je dobrým znamením.

Závěrem

Padající strom ve snech nejčastěji symbolizuje nestabilitu, překážky, nebo důležitou změnu, která povede k novému začátku. Vzhledem k tomu, že strom je symbolem dlouhověkosti, zakořenění a síly, jedná se o něco, s čím se potýkáte už delší dobu.

Zajímá vás výklad jiného snu? Navštivte náš snář.