Nikdo ani v dnešní době není na 100% schopný vysvětlit, co jsou sny a co znamenají. Někdo věří, že sny mohou být způsobem komunikace s duchovním světem nebo dokonce s naším podvědomím. Jiní si myslí, že naše sny jsou jen výsledkem náhodných myšlenek a událostí během dne. Ať už je váš názor jakýkoli, všichni se shodneme na tom, že sny jsou zajímavé, někdy bizarní a ne vždy dávají smysl.

Sen o jezení skla je jedním z těch bizárnějších snů. Sen o pojídání skla, střepech v krku nebo ústech, nemá žádný objektivní význam, takže pro co nejpřesnější výklad snu je důležité podívat se blíže na symboly snu a vzpomenout si, jak jste se cítili po probuzení – jaké emoce ve vás tento sen vyvolal a vzít v potaz to, co se právě odehrává ve vašem životě.

Co tedy znamená sen o jezení skla?

sen o jezení skla

Sen o jezení skla – obecný výklad

Sen o pojídání skla znamená pocit, že nemáte kontrolu nad svým životem a jste jím pohlceni. Můžete se cítit bezmocní, lítostiví nebo rozzlobení. Můžete se také cítit příliš emocionálně nebo zklamaní sami sebou.

Pokud se například snažíte zhubnout, tento sen může znamenat, jak těžké je pro vás držet dietu (jíte více, než byste měli, nebo nedokážete odolat sladkostem, i když se rozhodnete je nejíst). Možná nevidíte žádný úbytek na váze a obviňujete se a stresujete se tím. To vede ke zklamání ze sebe sama, které se odráží ve vašich snech.

Možná se celý den snažíte jíst zdravě a cvičit, ale večer přijde chuť na sladké a vy nedokážete odolat. Jakmile si dáte nějakou sladkost, začnete toho litovat a nenávidíte se za to, že jste nedokázali odolat. Tento hněv se pak ve vašem snu projeví v podobě pojídání skla nebo žvýkání kousků skla.

Pokud se vám zdálo, že jste jedli sklo a měli jste v ústech krev, mohlo by to znamenat, že jste řekli něco, co jste neměli, například jste prozradili tajemství nebo řekli něco neuctivého či urážlivého, a nyní se bojíte následků. Nevidíte žádnou naději, že se věci urovnají nebo že vaše slova budou zapomenuta. Může to také znamenat, že jste řekli něco, co se obrátilo proti vám. Sklo v ústech tedy naznačuje, že prozradili nebo řekli něco, co jste říct neměli, nebo jste řekli něco nehezkého.

Symbolika skla ve snu

Sklo ve snu může symbolizovat jakýkoli křehký nebo rozbitný předmět či situaci, nejčastěji něco hmatatelného, jako jsou vaše vztahy nebo zdraví. Když ve snu vidíte sklo, znamená to průhlednost, čistotu a často i nové začátky nebo úspěch, pokud se jedná o třpytivé sklo. Vidět rozbité sklo však znamená pravý opak – neprůhlednost, úzkost a fyzickou i duševní slabost.

Sen o skle v ústech (ať už jde o jezení, žvýkání nebo polykání) znamená, že buď neděláte to, co říkáte (např. nedodržujete své sliby), nebo říkáte něco, co byste neměli. Stručně řečeno, sen o skle v ústech se týká slov, která neměla být vyřčena, která byla použita proti vám nebo která vám ublížila.

Čtete také: Sen o zubech (vypadané, zkažené, vytrhané, viklající se) – Význam a symbolika