Střelec ♐ je ohnivým znamením, zatímco Rak ♋ je vodním znamením. Stejně jako elementy ohně a vody, Střelec a Rak se ne vždy dobře „mísí.“ Pokud jsou však oba partneři ochotni vynaložit úsilí, vztah má potenciál být silnější než kterýkoli jiný.

Je Střelec kompatibilní s Rakem? Jak se k sobě hodí? Čtěte níže.

střelec a rak

Střelec a Rak v přátelství

Střelec a Rak jsou dvě znamení, která mají mnoho společných vlastností. Obě tato znamení jsou nápaditá, vášnivá a občas se nechají unést. Když jsou spolu, nemají čas se nudit, protože si vždy najdou něco, co mohou dělat, nebo něco nového, co mohou prozkoumat. Oba milují dobrodružství, ale také vědí, kdy je čas na odpočinek.

Přátelství mezi Střelcem a Rakem může být silným celoživotním poutem, pokud má čas na rozvoj. Aby toto pouto vydrželo co nejdéle, Rak nesmí na Střelce příliš emočně tlačit nebo neustále mluvit o jejich (hlavně negativních) emocích. Střelec, na oplátku, musí svého kamaráda nebo kamarádku ve znamení Raka bránit a stát za nimi, neboť jsou velmi citlivé a křehké povahy.

Střelec a Rak ve vztahu

Když se sejdou dvě znamení, která mají mnoho společných vlastností, vzniká přirozená přitažlivost a porozumění. To často platí pro Střelce a Raka. Ve vztazích dokážou být vzájemně intenzivní a soustředění, což je to, po čem oba od svých partnerů touží.

Rak je emocionální a empatický, zatímco Střelec je logický a chápavý. Rak rád zůstává na jednom místě, zatímco Střelec touží po akci, cestování, nebo po čemkoliv, co ho dostane z místa, protože nesnáší nudu a stereotyp. Střelec a Rak jako dva dílky skládačky, které do sebe zapadají a vytvářejí jeden dokonalý celek!

Existují také oblasti, ve kterých se tato dvě znamení neshodují – Střelec nemá rád, jak již bylo zmíněno, když je uzavřen na jednom místě nebo když je jeho svoboda příliš omezována, zatímco Rak potřebuje stabilitu, aby se cítil bezpečně. Aby tento vztah fungoval, Rak potřebuje vytvořit takový prostor, kam se bude chtít Střelec vracet a Střelec by měl Raka v určitých směrech chápat, respektovat a do ničeho netlačit.

Kromě toho, obě znamení jsou velmi emocionální, což znamená, že budou mít spoustu společných témat k diskusi i pochopení, pokud jde o jejich nálady nebo emoce. To ocení hlavně Rak, který je jedním z nejemocionálnějších znamení celého horoskopu.

Závěrem

Vztah Střelce a Raka v astrologii může být pro oba jedince jedním z nejvíce obohacujících vztahů. Oba dva si dokáží vzájemně pomáhat a také chápat, co znamená bezpodmínečná láska. Když se dva lidé z těchto znamení spojí, jejich schopnost komunikovat spolu beze strachu a hněvu vytvoří atmosféru, která podpoří pocity klidu a míru.

Mají podobné názory na život, takže mezi nimi není mnoho neshod, ale zároveň to neznamená, že se někdy neshodnou, protože žádný pár nemá dokonalou harmonii po celou dobu. Když se však něco pokazí, nedovolí, aby tyto neshody přerostly v hádky, což brání tomu, aby se v nich nahromadila jakákoli zášť.

⭐ Kompatibilita Střelce a Raka: 7/10