Zajímalo vás někdy, jaké je vaše měsíční znamení a co o vás vypovídá? O svém slunečním znamení jste už pravděpodobně slyšeli, ale vaše měsíční znamení odhaluje zcela jinou stránku vaší osobnosti a emocí.

Zjistit své měsíční znamení je docela snadné, pokud znáte datum, čas a místo narození. V tomto krátkém průvodci se dozvíte, jak zjistit toto tajemné měsíční znamení, a nahlédnete do sebe, o čem jste dosud neměli tušení.

Jak zjistit vaše měsíční znamení

K určení svého měsíčního znamení potřebujete datum narození, čas narození a místo narození. Tyto informace zadejte do astrologické kalkulačky, například na webu najdise.cz.

Jakmile zadáte své údaje, kalkulačka určí vaše měsíční znamení na základě postavení Měsíce v době vašeho narození.

Znalost vašeho měsíčního znamení vám může poskytnout vhled do vaší osobnosti a vašich vztahů. Měsíc se pohybuje rychle, mění znamení každé 2 až 3 dny, takže vaše měsíční znamení je velmi osobní součástí vašeho horoskopu a určitě stojí za to ho znát.

Měsíc v astrologii

Měsíc neboli luna ve vašem horoskopu představuje váš vnitřní svět – vaše emoce, intuici a nejhlubší pocity. Vaše měsíční znamení ukazuje, jak instinktivně reagujete na svět kolem vás.

Emocionální povaha

Vaše měsíční znamení dává nahlédnout do vaší emocionální povahy. Pokud jste ohnivý měsíc v Beranu, rychle se hněváte, ale také rychle odpouštíte. Nebo jste citlivý Měsíc v Rybách, který je hluboce empatický vůči druhým. Vaše znamení podbarvuje vaše vnímání a zprostředkovává, jak vnímáte svět na emocionální úrovni.

Intuice

Měsíc také řídí vaši intuici a vrozené instinkty. Dobře aspektovaná Luna v horoskopu narození naznačuje silnou intuici a schopnost jít s proudem. Abyste pochopili, jakým způsobem se napojujete na nevědomí a řídíte se svými instinkty, znalost vaší luny v horoskopu je klíčová.

Měsíc ve vodním znamení

Pokud je vaše měsíční znamení ve vodním znamení, jako je Rak, Štír nebo Ryby, jste pravděpodobně emocionálně intuitivní člověk. Vodní znamení jsou citlivá, soucitná a empatická. Vodní měsíc znamená, že jste naladěni na emocionální spodní proudy kolem sebe a máte tendenci zakládat svá rozhodnutí více na pocitech než na logice.

Může se vám zdát, že se vaše emoce mění nebo střídají s přílivem a odlivem. Naučte se najít „kotvu“ v dobách emocionálního zmatku – zpomalit a zamyslet se, protože to je to jediné, co vám pomůže přinést vnitřní klid. Tvůrčí činnosti, jako je umění, hudba, psaní nebo duchovní život, vám mohou pomoci konstruktivně proniknout do hlubin vašeho emocionálního já.

I když byste se měli vyvarovat utápění se v emocích na úkor racionality, vaše citlivost vám dává zvláštní schopnost pečovat o druhé. Zaměřte se na rozvoj technik péče o sebe, abyste si udrželi rovnováhu. Zajděte si na masáž nebo do kavárny, naložte se do vany nebo si otevřete knihu a na chvíli vypněte.

Měsíc ve vzdušném znamení

Pokud je vaše měsíční znamení ve vzdušném znamení, jako jsou Blíženci, Váhy nebo Vodnář, máte tendenci být intelektuální a zvídaví lidé. Neuvěřitelně si ceníte duševních kontaktů a podnětných rozhovorů.

Ve společnosti se rádi seznamujete s novými lidmi a vyměňujete si názory. V citové oblasti máte tendenci své pocity spíše analyzovat, než je jednoduše prožívat. Někdy můžete působit odtažitě nebo odměřeně.

Vaše Luna ve vzdušném znamení znamená, že potřebujete neustálou duševní stimulaci a rozmanitost. Rutina vás rychle omrzí. Rádi se učíte novým věcem, podnikáte krátké výlety a sledujete aktuální dění.

Pro vaši pohodu je důležité zůstat aktivní a pohyblivý. Ve stresu můžete být roztěkaní nebo mít problémy se soustředěním. Nezapomeňte si naplánovat čas na odpočinek a dobíjení energie. Kreativní koníčky, psaní deníku a pobyt v přírodě vám mohou pomoci uklidnit neklidnou mysl.

I když vyjadřování emocí nemusí být přirozené, snažte se naslouchat svému srdci i hlavě. Spojení s druhými na hlubší úrovni povede k naplněnějším vztahům. Váš pohotový důvtip a objektivita jsou velkou předností, ale nezapomeňte, že emoce jsou to, co nás dělá lidmi.

Měsíc v zemském znamení

Pokud je vaše měsíční znamení v zemském znamení, jako je Býk, Panna nebo Kozoroh, pravděpodobně si ceníte stability, praktičnosti a materiálního pohodlí.

Se zemskou lunou máte tendenci být emocionálně stálí a stabilní. Nenecháte se unášet vášněmi ani dramaty. Místo toho raději řešíte citové záležitosti pragmaticky a na zemi.

Pocit bezpečí ve svém okolí a ve vztazích je pro vás důležitý. Potřebujete stabilitu, abyste se cítili citově v pohodě. Náhlé změny nebo nejistota ve vás mohou vyvolat pocit úzkosti nebo neklidu. Zavedení rutiny a finanční jistoty vám pomáhá zajistit stabilní základ, po kterém toužíte.

Svou péči a náklonnost k druhým vyjadřujete praktickými, materiálními způsoby. Vaším jazykem lásky je konání drobných služeb nebo dávání užitečných dárků. Velká citová gesta nejsou přirozená a mohou vám být nepříjemná. Raději dáváte najevo svou péči konkrétními věcmi, kterými podporujete lidi kolem sebe.

Máte také sklon držet se známého a tradičního. Ceníte si dlouho zažitých zvyků, přesvědčení a způsobů jednání. Osvědčené a pravdivé je pro vaši zemitou Lunu nejpřitažlivější. Ke změnám přistupujete opatrně a potřebujete vidět jasné důvody a výhody, než se pustíte do něčeho nového. Minulost má na vás silný vliv.

Měsíc v ohnivém znamení

Pokud je vaše měsíční znamení v ohnivém znamení, jako je Beran, Lev nebo Střelec, máte pravděpodobně nadšenou a dobrodružnou citovou povahu. Máte tendenci jednat podle svých instinktů a jít za svými vášněmi.

Pokud jde o vztahy, u svého partnera si ceníte nezávislosti a spontánnosti. Rutina a omezování vám nesedí, toužíte po vzrušení a nových zážitcích.

V citové oblasti můžete být dosti dramatičtí, hlasití a vyhledávající pozornost. Nosíte své srdce na rukávu a nebojíte se vyjádřit, co skutečně cítíte. Vaše emoce jsou intenzivní, ale také krátkodobé – máte tendenci rychle překonat hněv, smutek nebo rozhořčení a přejít k další velké emoci.

Život je pro vás dobrodružstvím a přistupujete k němu s otevřeným a optimistickým srdcem. Svou vášní pro život inspirujete ostatní.

Slovo na závěr

Vaše luna představuje váš vnitřní svět – jak zpracováváte emoce, své instinkty a podvědomé návyky. Věnování pozornosti svému měsíčnímu znamení vám může pomoci pochopit, proč reagujete určitým způsobem, co vám dává pocit péče a jak se postarat o své emocionální potřeby.