Odpuštění je klíčem k uvolnění a vytvoření pozitivní energie. Je to také jeden z nejsložitěji dosažitelných cílů mnohých z nás.

Slaboch nedokáže odpustit. Odpuštění je vlastností silných lidí.

Každý z nás si ve svém životě zažil nepříjemné, někdy až bolestivé události, které nás mohly svým způsobem poznamenat, a většina z nás drží zášť a odpor vůči jedincům, kteří tyto události zapříčinili.

Odpuštění je konečná podoba lásky – Reinhold Niebuhr

Držením takového odporu vytváříme až sebezničující negativní energii. Přemýšlejte o tom. Jak se cítíte, když myslíte na danou osobu? Dobře nebo špatně? Pokud špatně, uchováváte v sobě negativní energii a velkou zátěž – kotvu, kterou neustále taháte za sebou. Všude a vždy.

K uvolnění této kotvy musíme veškerou negativní energii vypustit a odstranit ze svého života. A jak?

Odpuštěním. Naučíte-li se odpouštět, odstraňujete ze svého životního plavidla kotvu, která vás držela na jednom místě a utápěla v negativní energii.

Pokud neodpustíte, je to stejné jako byste vypili krysí jed a čekali, až krysa zemře – Anne Lamott 

Ve skutečnosti umírá jen jeden tvor. Vy. Totiž, odpuštění neděláme pro ostatní, ale pro sebe. Pro naši duši a vnitřní mír.

Odpuštění uvolňuje vše uvnitř vás

Odpuštění automaticky spouští proces uvolňování negativní energie a pocitů, které jste uchovávali vůči jedincům nebo sami sobě. Jakmile dosáhnete odpuštění, dosahujete zároveň vnitřního míru a klidu. Posilujete své energetické pole pozitivními vibracemi.

Vezměte si ponaučení

Z každého negativního prožitku nebo zkušeností, které vstoupily do našeho života, si můžeme vzít ponaučení. Identifikujte ho. Uvědomte si, co vás daná událost dala, v čem vás změnila nebo ponaučila. Ve všem špatném je vždy něco dobrého.

Jen tak získáte sílu a odvahu k odpuštění komukoliv a čemukoliv. I sám sobě. Neodpuštění má velmi negativní dopad na váš život, ať už to vnímáte nebo ne. Zkuste to. Odpusťte a zapomeňte.

Odpusťte sami sobě

Odpustit ostatním je stejně tak důležité jako odpustit sám sobě. Najděte vnitřní sílu a odpusťte si za vaše chyby nebo nevlídné chování vůči ostatním. Minulost je to, čím jste byli, i kdyby to bylo před chvílí. Minulost nejste vy. To, kdo jste, a to, kde teď jste, je přítomnost. 

Máte možnost začít žít svobodný život plný lásky, hojnosti a vnitřního klidu. Záleží jen na vás, čím se rozhodnete být. Tady a teď.

Čtěte také:

Feng šuej roh hojnosti – Přitáhněte více peněz tímto trikem!

Pokud o někom sníte, znamená to, že na vás myslí? Ano i ne!

Proč kočky přešlapují? Budete překvapeni, proč na vás kočka „hněte těsto“!