Sny o smrti nebo někom zesnulém jsou nepříjemné a občas i strašidelné. Proč se nám ale zdá o něčem tak děsivém, obzvlášť pokud jste o smrti nepřemýšleli, ani o ní neslyšeli nebo neviděli v televizi? Proč vneslo naše podvědomí tak temný symbol do našich snů?

Sny k nám promlouvají prostřednictvím symbolů, takže smrt ve snech neznamená skutečnou smrt ani nic spojeného se smrtí. Sen o smrti znamená konec jedné životní fáze nebo etapy, strach, úzkosti, špatná rozhodnutí, lítost nebo konec něčeho, co nějakou dobu přetrvávalo (závislost, vztah, apod.)

Toto je deset snových scénářů a jejich spirituální významy.

sen o smrti
Interpretace snu o smrti

Sen o umírajícím partnerovi

Pokud se vám zdálo o smrti partnera, manžela nebo milence, znamená to, že pro ně děláte až moc. Možná se o ně příliš staráte nebo se pro ně snažíte udělat první poslední. To, co pro ně děláte však nění vaše dobrá vůle, ale pramení to spíše ze strachu nebo úzkosti. Možná se bojíte, že když toho pro ně už nebudete dělat tolik, nebudou s vámi chtít být, nebudou vás podporovat, nebo si najdou někoho jiného. Důvodů může být spousta.

Sen o smrti partnera je také často důsledkem vašeho strachu z odloučení nebo by to mohlo naznačovat, že vaše city k nim „umírají“ nebo „uvadají“, tedy už k nim necítíte to, co jste cítili na počátku vztahu.

Sen o umírajícím dítěti

Tento typ snu indikuje, že se vám stýská po dětství nebo dobách, kdy jste neměli žádné starosti. Častokrát je také vykládán ve smyslu toho, že už nemáte tolik fyzické nebo duševní energie, co jste měli před pár lety (vaše vnitřní dítě plné energie zemřelo.)

Sen o smrti otce, matky, nebo jiného člena rodiny

Smrt jednoho ze členů rodiny ve vašich snech indikuje vaši neschopnost rozhodovat se sám za sebe. Možná jste dostali nějakou zajímavou pracovní nabídku, ale kvůli vaší neschopnosti se rozhodnout nebo se rozhoupat jste o ni přišli. Tento sen všeobecně značí, že se buď neumíte rozhodovat, nebo děláte špatná rozhodnutí.

Sen o smrti blízkého člověka by také mohl indikovat, že se úspěšně zbavujete návyku, který jste po někom sdědili. Možná jste měli ve zvyku, stejně jako váš otec, rozčilovat se kvůli každé maličkosti nebo jste si nemohli představit den bez alkoholu. Tento sen značí, že se této závislosti nebo zlozvyku zbavujete, tedy jedná se o pozitivní znamení, pozitivní změnu k lepšímu.

Sen o vlastní smrti

Sen o vlastní smrti znamená, že vaše staré já umírá a vy se měníte v lepšího člověka. Možná jste došli k nějakému uvědomění a začali jste dělat lepší volby nebo rozhodnutí.

Tento typ snu by také mohl znamenat, že se začínáte fyzicky nebo duševně uzdravovat. Přirovnal bych sen o vlastní smrti k hadovi, který se svléká z kůže. To staré, co vám už neslouží, necháváte být, a stáváte se jiným, lepším člověkem.

Sen o vlastní smrti symbolizuje vaše nové já, regeneraci, transformaci nebo uzdravení.

Sen o smrti ex partnera/partnerky

Sny o smrti ex partnerů se nejčastěji vykládají jako „tlustá čára“ za vaším bývalý vztahem. Možná jste se rozhodli odpustit vašemu ex a posunout se vpřed, nebo je na čase toto udělat. Pamatujte, že odpuštění se nerovná zapomenutí. Když člověk odpouští, stává se volnějším a může se v životě nebo ve vztazích pohnout vpřed.

Sen o mrtvých ptácích

Mrtví ptáci ve snu znamenají neuskutečněné sny a přání. Ptáci a létání všeobecně ve snech znamená naše sny, vize a myšlenky. Když je vidíme mrtvé nebo padající z nebe, značí to, že se trápíte kvůli tomu, že jste nedosáhli svých snů nebo toho, po čem tolik toužíte.

Sen o mrtvých rybách

Mrtvé ryby ve snu indikují stres a zklamání. Ryby a voda, jakožto snový symbol, znamenají naše emoce, city a hloubku (oproti létání, které pojednává o myšlenkách, snech a vizích).

Pokud vidíte mrtvé ryby ve snu, mohlo by to naznačovat, že vám v životě něco chybí. Možná už nemáte tolik energie nebo touhy pouštět se do nových věcí. Můžete si na sobě také všímat citového ochlazení nebo cítit, jako by vám v životě už nic nedělalo radost. Mrtvé ryby ve snu jsou negativním symbolem.

Sen o mrtvém psovi

Pes ve snech znamená přátelství, loajalitu a důvěru. Když ho vidíte mrtvého, značí to, že jste v někoho ztratili víru nebo mu už nedůvěřujete jako předtím. Mohli jste také úmyslně s někým přetrhat kontakty nebo je blokovat na sociálních sítích, což se poté odrazilo ve vašich snech skrze symbol mrtvého psa.

Sen o mrtvém v rakvi

Rakev ve snu symbolizuje bezpečí a soukromí. Pokud se vám zdálo o mrtvém v rakvi, mohlo by to značit, že vaše údaje nebo vy sami nejste v takovém bezpečí, jak jste si doposud mysleli. Mohlo by to rovněž znamenat, že o vás někdo více než byste čekali nebo že prozradil tajemství, které mělo zůstat jen mezi vámi.

Sen o mrtvé kočce

Mrtvá kočka ve snu indikuje ztrátu svobody nebo pocit svázanosti. Příčinou těchto pocitů může být nějaká osoba, povinnosti, nebo například nedostatek financí.

Mohlo by vás také zajímat:

Sen o nevěře a jeho hlubší význam – 4 výklady snu a symbolika

Sen o zubech (vypadané, zkažené, vytrhané, viklající se) – Význam a symbolika

Sen o jezení skla (střepy v krku, sklo v ústech) a jeho význam

Sen o klaunovi – Spirituální význam a symbolika snu